anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nedumerire Home Net 4G 8

cosminemanuel
Junior
La abonamentul Home Net 4G 8, cei 100gb (pe care pot sa-i folosesc pana scade viteza la 256kbps) sunt 100 in fiecare luna sau 100 pe perioada contractului de 2 ani?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! În fiecare lună, evident. Detalii aici: https://www.orange.ro/abonamente/orange-net-4g/ Îți recomand însă să îl iei pe cel de 10 euro, cu trafic nelimitat, fără limită de GB. Cost control înseamnă că, după ce termini cei 100 GB/ lună, nu vei face cost suplimentar, dar vei avea o limitare de viteză ( la 256 kbps), care nu te mai lasă să faci mai nimic până la următoarea lună de facturare, când ai din nou disponibili cei 100 GB. Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Vio73
#StarMember
Salutare! În fiecare lună, evident. Detalii aici: https://www.orange.ro/abonamente/orange-net-4g/ Îți recomand însă să îl iei pe cel de 10 euro, cu trafic nelimitat, fără limită de GB. Cost control înseamnă că, după ce termini cei 100 GB/ lună, nu vei face cost suplimentar, dar vei avea o limitare de viteză ( la 256 kbps), care nu te mai lasă să faci mai nimic până la următoarea lună de facturare, când ai din nou disponibili cei 100 GB. Baftă!

cosminemanuel
Junior
Am luat deja Home Net 4G 8, am Cost Control si Happy Night, Orange TV si HBO Max gratis 1 an, plus inca un abonament de TV si Internet de mult, de pe vremea Telekom. Pe ala il folosesc ziua, dar are viteza mica, iar pe Home Net 4G 8 il folosesc dupa 24:00 ca sa descarc jocuri ca e mai rapid. Ce nu am inteles e daca am 100gb pe 2 ani in total sau 10gb pe luna, ca nu vreau sa folosesc 100gb intr-o luna si dupa aia sa am 23 de luni cu 256kbps.

Vio73
#StarMember
Nu, sunt 100 GB lunar, nu 10. Dar tot sunt puțini, dacă vrei să descarci, să faci streaming video, etc.. Eu am avut mulți ani acest serviciu și știu ce spun. Și după consumarea lor, îți va scădea viteza, cum îți spuneam. Era de preferat varianta mai scumpă cu 2 euro, care era fără griji! Dar dacă ai alte soluții, tu știi mai bine. Deci repet, se dau 100 GB lunar, nu pe toată perioada contractuală. Tu plătești lunar acei 8 euro, nu în 24 de luni.

cosminemanuel
Junior
Multumesc pt raspuns!

Vio73
#StarMember
Cu mare drag! Poți să-l marchezi ca soluție, dacă te-a ajutat, pentru a fi util și altor persoane. Mulțumesc! Seară frumoasă!