anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Intarziere returnare echipament

Andreea2293
Începător

Buna ziua, am reziliat de curand serviciul SmartWifi, si din cauza ca am fost plecat din tara o perioada, n-am reusit sa returnez modemul in 4-5 zile din momentul desfiintarii, intretimp mi s-a adaugat la factura ca 'echipament recuperat' ,eu doresc sa-l returnez deoarece oricum nu am ce face cu el, inca nu a trecut o luna, mai pot duce inapoi acest echipament si sa scap de acea taxa? multumesc

1 Soluţie acceptată‚

Dacă restitui routerul nu vei mai fi taxat inutil, chiar dacă penalizarea nu o vei recupera. Fapta e comisă.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Vio73
#StarMember

Salutare!

Poți să încerci să-l duci, iar dacă nu ți-l primesc, fă o sesizare din secțiunea Contact sau sună la 300 și poate vei fi ajutată! Sau suni înainte la 300, cum dorești! Eu sper că vei găsi până la urmă înțelegere pentru a ți se primi echipamentul și returna suma plătită.

Baftă!

Dacă restitui routerul nu vei mai fi taxat inutil, chiar dacă penalizarea nu o vei recupera. Fapta e comisă.

Inca nu am apucat sa platesc factura

@Andreea2293: Chiar dacă nu ai plătit încă factura, este discutabilă ”indulgența” cu care de ”taxa” acumulată până în prezent îți va fi .... ștearsă. Bineînțeles, cel puțin predând echipamentul nu vei mai fi taxată pe viitor pentru ”custodia” acestuia.