anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Abonamentul fibra 2300 este mai bun decat fibra 1000?

christian1000
Începător

Buna ziua.stie cineva sa-mi spuna va rog frumos daca abonamentul fibra 2300 este mai bun decat fibra 1000 pe parte de viteza internet la tv?.(am un abonament IPTV).in prezent detin pe cel fibra 1000 si nu pot spune ca viteza functioneaza tot timpul la capacitate maxima.

1 Soluţie acceptată‚

Anca07
#StarMember

Buna @christian1000 

Diferenta principala intre fibra 1000 și fibra 2300 consta in viteza maxima de transfer de date.

  • Viteza mai mare: Fibra 2300 ofera o viteza de pana la 2300 Mbps, ceea ce permite transferuri mai rapide de date. Acest lucru iti poate fi util pentru streaming video de inalta definitie, care necesita o latime de banda mai mare.
  • Capacitate mai buna: O viteza mai mare inseamna ca vei putea avea mai multe dispozitive conectate si utilizand internetul simultan fara a afecta performanta. De ex, daca ai mai multe televizoare sau dispozitive care folosesc IPTV in acelasi timp, fibra 2300 va gestiona mai bine aceste cerinte.
  • Reducerea lag-ului: O conexiune mai rapida reduce timpul de asteptare pentru incarcarea continutului si minimizeaza buffering-ul, asta inseamna ca nu vei mai experimenta intreruperi.

Daca abonamentul fibra 1000, pe care il detii acum, nu functioneaza constant la capacitate maxima, trecerea la fibra 2300 ar putea rezolva aceste probleme si imbunatati experienta generala de vizionare.

Recomandarea mea ar fi sa faci un upgrade de acest tip pentru o conexiune mai stabila si fara intreruperi.

Seara faina!🌙

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Dacă ai dispozitive compatibile, evident că este mai bun. Uite la mine, de exemplu, pe telefon este cam așa: 

Vio73_0-1729693909681.jpeg

Baftă!

 

aaa pai pe telefon arata super.eu am un HUAWEI model HG8247W5,acum nu stiu cat de compatibil e,in caz ca se potriveste si e viteza mai mare trec pe 2300,dar cu siguranta dvs ma veti lamuri mai bine.

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

În momentul în care treci la fibră 2300, ceri și routerul ( ont) zte 6605, care suportă astfel de viteze. Nu ai ce să faci cu ceea ce ai tu acum, pentru că nu suportă mai mult de1000.

Baftă!

Anca07
#StarMember

Buna @christian1000 

Diferenta principala intre fibra 1000 și fibra 2300 consta in viteza maxima de transfer de date.

  • Viteza mai mare: Fibra 2300 ofera o viteza de pana la 2300 Mbps, ceea ce permite transferuri mai rapide de date. Acest lucru iti poate fi util pentru streaming video de inalta definitie, care necesita o latime de banda mai mare.
  • Capacitate mai buna: O viteza mai mare inseamna ca vei putea avea mai multe dispozitive conectate si utilizand internetul simultan fara a afecta performanta. De ex, daca ai mai multe televizoare sau dispozitive care folosesc IPTV in acelasi timp, fibra 2300 va gestiona mai bine aceste cerinte.
  • Reducerea lag-ului: O conexiune mai rapida reduce timpul de asteptare pentru incarcarea continutului si minimizeaza buffering-ul, asta inseamna ca nu vei mai experimenta intreruperi.

Daca abonamentul fibra 1000, pe care il detii acum, nu functioneaza constant la capacitate maxima, trecerea la fibra 2300 ar putea rezolva aceste probleme si imbunatati experienta generala de vizionare.

Recomandarea mea ar fi sa faci un upgrade de acest tip pentru o conexiune mai stabila si fara intreruperi.

Seara faina!🌙

Multumesc tare mult pentru ajutor,practic mi-ai oferit toate informatiile de care aveam nevoie si acum stiu ce am de facut.o singura intrebare:ce pret are abonamentul fibra 2300? am observat ca pe site nu specifica acest lucru.

o zi frumoasa! ❤️

Buna @christian1000 

Ma bucur ca te-a ajutat raspunsul meu.

Cat despre pret, nu as putea sa iti spun, dar iti sugerez sa accesezi pagina ACEASTA sa iti lasi nr de telefon pentru a fi contactat, si cu siguranta vei afla si un pret.

Zi cu soare!🌞

Abrashcu
Începător

Salut

Daca ai echipamente care suporta aceste viteze se merita insa atunci când prinzi o oferta buna.

Nici la fiber 1000 nu ar trebui sa fi avut probleme (doar daca ai multe dispozitive conectate).

Odată cu schimbarea pachetului vei primi și un nou router ce suporta vitezele de 2,5Gbps (ZTE).