anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Factura - am confirmat plata din aplicația my orange

Elenna02
Începător

Bună! Am plătit factura din contul BT,iar în aplicație îmi apare cum ca nu am plătit-o. Am confirmat plata din aplicația my orange dar tot la fel. Se resetează automat?

6 Răspunsuri 6

Vio73
#StarMember

Salutare!

Dacă nu ai plătit direct din My Orange, mai durează până se actualizează statusul. Adică vei vedea după amiază plata.

Dacă vezi că nici zilele următoare nu apare că este plătită, îi contactezi.

Cel mai simplu era să plătești cu cardul direct din My Orange, apăsând butonul ,,plătește factura" , după care introduci datele cardului ( dacă nu este salvat în aplicație). Așa îți apare instant plata !

Baftă!

Jay
Campion certificat

Salut!

Dacă ai plătit prin transfer vineri mai târziu sau în weekend, în zilele nelucrătoare durează pana ajung banii la destinatar.

Anonim
Neaplicabil

Buna @Elenna02 ! Bine ai venit în Comunitatea Orange!

Moduri de confirmare plata:

https://www.orange.ro/help/cum-confirm-efectuarea-unei-plati-17 

Pe viitor încearcă să folosești contul my Orange pentru a plati factura deoarece se realizează mult mai rapid.

Daca dorești să plătești prin alta modalitate nu lasă plata facturii pe finalul perioadei scadente pentru a putea preîntâmpina posibile probleme.

Plata nici nu avea cum să fie procesata atât de repede deoarece era și weekend probabil astăzi sau mâine se va rezolva.

O zi frumoasa!

FLo1
#StarMember & July's Problem Solver

@Elenna02: Bun venit în Comunitate. Plata facturii prin diferite metode de plată (altele decât cele direct din contul tău MyOrange) vor face ca factura să se actualizeze pe cont abia după încasarea plății, nu în momentul efectuării acesteia. Încasarea plății în schimb depinde de programul de procesare al plăților băncii respective, adică doar în zile lucrătoare, nu în zilele de weekend. Aceasta face ca orice confirmare a plății pe cont să fie întârziată, dar important să fie efectuată în termen. Pentru lunile următoare încearcă să efectuezi plata direct din contul tău MyOrange: rapid, sigur și fără probleme, fie aplicație, fie varianta de desktop. 

RafaHelper
#StarMember

Buna @Elenna02

O sa mai dureze pana se actualizează in aplicație, plata se confirma in 1-2 zile lucrătoare. Daca vrei ca plata sa fie confirmata imediat data viitoare poți face plata din aplicația My Orange.

Anca07
#StarMember

Buna @Elenna02 ,

S-a rezolvat situatia?

Seara faina!🌙