anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cost suplimentar "3€ Alte servicii"

IANIS_1234
Junior

Din luna Iulie, primesc facturi mai mari cu "3€ Alte servicii" desi eu nu m-am abonat la nimic

 

 

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Ai aici raspunsul la intrebarea de mai sus.

"Pentru a vă dezabona trebuie să trimiteți STOP WOW la 1280 (0.06E cu TVA / sms trimis) sau să contactați relații clienți la adresalazy.ro@silverlines.info sau la numărul de telefon +40318262751, orar de luni până vineri 9:00 - 18:00."

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

Vio73
#StarMember

Salutare!

În primul rând, era bine să nu faci public numărul/numerele de telefon și vezi dacă poți edita.

Apoi, te poți uita pe factura detaliată, pe care o poți descărca astfel:

https://www.orange.ro/help/cum-pot-obtine-factura-detaliata-16308

Acolo poți vedea de unde ai costuri suplimentare și așa te putem ajuta concret.

Până una alta, ai topicuri asemănătoare :

https://comunitate.orange.ro/t5/factur%C4%83/de-unde-pot-proveni-costurile-suplimentare-pe-factur%C4...

Revino cu detalii!

Baftă!

 

Am editat screenshot-urile iar pe factura detaliata primesc "Servicii cu suprataxa"

delfinas
#StarMember

Noi suntem clienti, ca si tine si nu putem sti ce inseamna acele "alte servicii". Poate ai trimis un SMS pt a dona bani.

Daca ai in abonament 3 servicii, poate fi o marire de 1 euro aferent fiecarui serviciu in parte.

Uita-te in lista de la "Detalii consum", poate apare acolo ceva suplimentar, pana primesti factura, unde va scrie mai clar despre ce e vorba.

IANIS_1234
Junior

Am gasit acest lucru si imi aduc aminte ca am instalat o aplicatie dar totusi a fost un "scam" si a dat mesaj automat la un numar, dar cum pot anula acest lucru?

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Ai aici raspunsul la intrebarea de mai sus.

"Pentru a vă dezabona trebuie să trimiteți STOP WOW la 1280 (0.06E cu TVA / sms trimis) sau să contactați relații clienți la adresalazy.ro@silverlines.info sau la numărul de telefon +40318262751, orar de luni până vineri 9:00 - 18:00."

Client Orange

Daca trimit STOP WOW la acest numar, se va dezabona de la toate abonamentele? Deoarece nu mai stiu numarul la care a fost trimis mesajul respectiv

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Numarul este 1280. Se va dezabona de la ce ai aratat mai sus. Daca mai ai si alte abonamente cu aceeasi subscriere, trimite acelasi lucru de pe fiecare numar.

Client Orange

Multumesc mult!

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Cu placere! Te asteptam si cu alta ocazie in Comunitate. 🙂

Client Orange

Am aceeasi problema pe telefonul fetitei si am cautat pe Google.

Am gasit urmatorul site: http://gameglobegr.com/romania_spacegames/multigame; unde specifica pe prima pagina: "Pentru a vă dezabona trebuie să trimiteți STOP SPACE la 1280 (0.06E cu TVA / sms trimis) sau să contactați relații clienți la adresa spacegames.ro@silverlines.info sau la numărul de telefon +40318262751, orar de luni până vineri 9:00 - 18:00." iar pe pagina cu termeni si conditii " Pentru a va dezabona trebuie sa trimiteti prin sms STOP MOV la numărul 1280 (0.05EUR+TVA/mesaj trimis)." 

Am ales varianta sa sun, deoarece erau 2 mesaje diferite si mi-a raspuns un operator care zice ca a dezabonat numarul in cauza. Dupa toate astea am verificat in telefon si am vazut ca ei trimit intr-adevar mesaje din 7 in 7 zile de pe nr 1280 in care iti comunica abonamentul si modalitatea de dezabonare . La mine mesajul care trebuie transmis este STOP MOGA. 

In concluzie verificati SMS-urile de pe numarul in cauza ca sa vedeti exact ce mesaj trebuie sa transmiteti, sau sunati la nr +40318262751. 

@Ileana_F, bun venit în Comunitate!

Mulțumim mult pentru comentariu. Cu siguranță va fi util și altor membri. 

Te mai așteptăm.

Da, e STOP xxx, in functie de jocul/concursul la care te-ai abonat.