anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

DUBLA PLATA LA FACTURA

nedelia49
Începător

Buna seara

Acum de 15 minute mi s-au luat din cont de două ori plata facturii 750,28lei. Cum pot face sa mi se restitue sau eventual sa-mi ramana pentru plata facturii de luna urmatoare. Multumesc!

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@nedelia49: Bun venit în Comunitate. Ce ai făcut mai exact: aveai activată plată recurentă și ai plătit și manual? Ai plătit de două ori aceiași factură? Cu siguranță nu s-a încasat implicit dublul sumei facturate.

Oricum poți face o sesizare aici dacă ai abonament Orange România sau aici dacă ai abonament Orange România Communications (Telekom), sau poți lăsa pentru luna viitoare când se va compensa cu plata făcută în avans. 

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

FLo1
#StarMember

@nedelia49: Bun venit în Comunitate. Ce ai făcut mai exact: aveai activată plată recurentă și ai plătit și manual? Ai plătit de două ori aceiași factură? Cu siguranță nu s-a încasat implicit dublul sumei facturate.

Oricum poți face o sesizare aici dacă ai abonament Orange România sau aici dacă ai abonament Orange România Communications (Telekom), sau poți lăsa pentru luna viitoare când se va compensa cu plata făcută în avans. 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Orice lucru are rezolvare, din fericire.

Mai ai aici un topic asemănător:

https://comunitate.orange.ro/t5/factur%C4%83/am-platit-factura-de-2-ori/td-p/99274

Ideea este că durează ceva timp până ți se restituie suma în cont și s-ar putea să te apropii de termenul de plată pentru următoarea factură.

Baftă!