anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Activare Number Share Pixel 6 eSIM si Galaxy Watch 4

Louis
Începător
Salut. Am un abonament de peste 20 de ani. Am înlocuit de curând simul cu un esim din interfață web. Am și un smartwatch și am dorit să fac number share dar nu apare nici o opțiune in acest sens nici în web nici în aplicația mobilă. Am fost la un magazin Orange și nu au reușit nici de acolo. Primeam un SMS de activare dar nu au reușit să activeze serviciul, primind eroare cum că codul nu e bun.
Ce e de făcut?
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Louis salut și bine ai venit în Comunitate! Pentru a activa serviciul Number Share pe ceasul Samsung Galaxy Watch 4 LTE este recomandat să folosești un telefon Samsung. Pe device-ul principal este în regulă să ai eSIM sau SIM fizic. În Comunitate au reușit mai mulți membri să folosească și alt telefon ca device principal, însă pentru activare este nevoie de smartwatch Samsung cu telefon Samsung, apoi au mutat cartela SIM în alt telefon și a funcționat. Pentru că la tine este vorba despre eSIM îți recomandăm să discuți într-un Orange Shop care ar fi varianta potrivită pentru activarea serviciului. Aici ai lista de Shops (marcate cu portocaliu): https://www.orange.ro/shops

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

delfinas
#StarMember
Louis. bun venit in Comunitate!!! Ai fost intr-un Orange Shop sau un Store? Ce device-uri incerci sa imperechezi? Poate ca ar fi trebuit sa pastrezi SIM-ul fizic pe telefon... Aici ai detalii despre acest subiect: https://www.orange.ro/servicii/number-share/

Louis
Începător
Un pixel 6 cu un Galaxy watch 4 Lte. Pe pixel am trecut Orange esim...și încerc number share pe ceass. Nu știu diferența store/shop.

delfinas
#StarMember
Poate e o incompatibilitate între cele două device-uri. Shop este direct al Orange și au de obicei și un service in incinta. Store e al unui partener Orange și au servicii mai limitate decât într-un Shop.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Louis salut și bine ai venit în Comunitate! Pentru a activa serviciul Number Share pe ceasul Samsung Galaxy Watch 4 LTE este recomandat să folosești un telefon Samsung. Pe device-ul principal este în regulă să ai eSIM sau SIM fizic. În Comunitate au reușit mai mulți membri să folosească și alt telefon ca device principal, însă pentru activare este nevoie de smartwatch Samsung cu telefon Samsung, apoi au mutat cartela SIM în alt telefon și a funcționat. Pentru că la tine este vorba despre eSIM îți recomandăm să discuți într-un Orange Shop care ar fi varianta potrivită pentru activarea serviciului. Aici ai lista de Shops (marcate cu portocaliu): https://www.orange.ro/shops

Louis
Începător
Că o chestie, in contul web la Telefonul meu nu apare nimic...spune că informațiile nu au putut fi actualizate. Până să schimb telefonul, cel vechi știu ca apărea.

livpris1
Începător

Bună seara, aceeași situație cu pixel 7pro nu pot activa number share pe pixel wach nimeni nu are soluții în magazinele Orange din Iași 

Eu m-am lasat pagubas. Sunt curios daca aplicatia Samsung de configurare a watchului limiteaza activarea cand vede ca nu ruleaza pe telefonul firmei.