anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Activare Number share la masina

yso
Începător

Buna ziua! Se poate activa Number share pe o masina pentru folosirea datelor mobile?

1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember

Merci pentru detalii @yso! Am verificat si masina suporta e-sim dar serviciul funcționează doar cu partenerul Audi, Cubic Telecom folosind contul myAudi. Number share de la Orange nu va fi disponibil pentru acest model de masina pentru ca nu ii permite softul. Poti doar sa pui un SIM normal de la Orange in ea pentru a avea acces la internet. Ia legătura cu Audi si poti sa le transmiți feedback sau poate exista un update de soft ce va permite sa folosesti number share. 

Daca vrei sa folosesti datele mobile de pe telefon ai mai multe opțiuni:

- poti face hotspot si sa te conectezi prin WiFi,

- te poti conecta prin Android Auto daca ai Android,

- te poti conecta prin CarPlay daca ai un iPhone.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Anonim
Neaplicabil

Nu se poate asa ceva. Nu acum cel putin.

RafaHelper
#StarMember

Salut @yso

Despre ce model de mașina este vorba?

yso
Începător

Audi A6...cred ca modelul si marca nu conteaza. Cei de Orange Shop m-au facut sa pierd o zi intreaga pe la ei si in final sa imi spuna ca habar nu au daca se poate. O adevarata epopee...

E important modelul pentru ca vreau sa verific daca mașina suporta aceasta tehnologie. Audi A6 si mai ce? Ce an de fabricație?

Masina este Audi A6 C8 din anul 2020 si are in configuratie tot pachetul pe partea de internet. In momentul de fata sunt conectat la internet printr-un furnizor de date din Germania fara a avea un sim fizic de la firma respectiva, conectarea se realizeaza cu e-sim. Am si un slot pentru sim fizic iar in Orange Shop mi s-a cerut un cod de la masina, ceva similar cu activarea e-sim-ului....am furnizat codul respectiv dar mai mult nu au reusit sa faca. Mi-au spus ca nu au mai facut asa ceva si nu stiu ce sa faca. Merci!

RafaHelper
#StarMember

Merci pentru detalii @yso! Am verificat si masina suporta e-sim dar serviciul funcționează doar cu partenerul Audi, Cubic Telecom folosind contul myAudi. Number share de la Orange nu va fi disponibil pentru acest model de masina pentru ca nu ii permite softul. Poti doar sa pui un SIM normal de la Orange in ea pentru a avea acces la internet. Ia legătura cu Audi si poti sa le transmiți feedback sau poate exista un update de soft ce va permite sa folosesti number share. 

Daca vrei sa folosesti datele mobile de pe telefon ai mai multe opțiuni:

- poti face hotspot si sa te conectezi prin WiFi,

- te poti conecta prin Android Auto daca ai Android,

- te poti conecta prin CarPlay daca ai un iPhone.