anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot schimba parola wifi

joestallone
Junior

Cum pot schimba parola wifi la router wireless??Vreau sa pun alta parola deoarece parola veche este compromisă!

18 Răspunsuri 18

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Ai aici un topic:

https://comunitate.orange.ro/t5/internet-fix/cum-schimb-parola-wi-fi-router/m-p/75302

Sper să îți fie de folos!

Dacă nu te ajută, revino pe topic.

Baftă!

Anonim
Neaplicabil

Screenshot_2024-07-08-16-12-56-52_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

 imi da eroare

arsradu
#StarMember

Salut,

Ce model de router ai?

Client Orange

Huawei B311-5238

Anonim
Neaplicabil

Ai incercat user: admin și parola: admin

Pentru a schimba parola de WiFi, intri pe router (192.168.1.1) la Setari WiFi. Editezi parola si salvezi modificarile.

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

Din cate am înțeles nu cunoaște parola și userul de logare ale routerului 

Uhm.... credeam ca e vorba de parola (de) wifi. Daca e vorba de parola de acces, aia e cu totul altceva.

Dar oricum, observ ca momentan nu se poate loga pe dispozitiv in primul rand.

@joestallone esti conectat la reteaua wifi a routerului respectiv? Ai incercat cumva si cu un cablu de retea pe un PC?

Client Orange

Eu sunt logat la wifi-ul routerului..merge bine nu am probleme ..parola din spatele routerului merge perfect..nu am probleme..singura problema este că sa mai logat cineva in lipsa mea ..a luat parola din spatele routerului..de aia vreau sa o schimb sa nu mai aibă acces acel cineva..sunt la muncă acum ....

OK, deci vorbim de parola de acces, nu parola de la reteaua de WiFi.
In cazul asta, daca am vazut eu corect, ar trebui sa ai o setare la Avansate (Advanced) > Sistem (System) > Schimba parola (Modify Password).

Dar intai de toate trebuie sa poti intra pe interfata lui. Si asta o poti face doar atunci cand esti acasa, si esti conectat la reteaua de wifi a router-ului respectiv. Sau, cu cablu de retea. Dar, din nou, doar cu conexiune locala, directa, la routerul respectiv.

Client Orange

Mulțumesc frumos pentru răbdare..Și scuze inca o data pentru deranj.Nu sunt expert in tehnologie..sunt mai pe clasic dar din păcate ne lovim ff des de tehnologie 

Anonim
Neaplicabil

Nu e o problema. Nimeni nu s-a nascut invatat. 🙂 Impreuna invatam unul de la altul. Asta e si scopul acestei Comunitati. Nu mereu ofera raspunsuri. Cateodata intrebarile si cautarile sunt mai interesante decat solutia in sine. :)) Dar cu siguranta in felul asta invatam mereu cate ceva nou. 

Client Orange