anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Vreau sa rezolv un deranjament

ovidiu7
Începător

buna ziua vreau sa rezolv un deranjament cum fac sa rezolv aceasta problema?

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Ovidiu,

Iti recomand un apel la 300 (din Orange) sau 0374 300 300 (din orice retea), ramura 1-3-2, si faci o sesizare de nefunctionalitate.

Intre timp, daca ne poti spune despre ce e vorba, putem sa incercam sa te ajutam cu o idee. Poate se rezolva pana atunci.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Ovidiu,

Iti recomand un apel la 300 (din Orange) sau 0374 300 300 (din orice retea), ramura 1-3-2, si faci o sesizare de nefunctionalitate.

Intre timp, daca ne poti spune despre ce e vorba, putem sa incercam sa te ajutam cu o idee. Poate se rezolva pana atunci.

Client Orange

am nevoie de echipa tehnica cablul de la fibra sa lasat de tot in jos cred ca sa ros sau nustiu de ce sa lasat in jos si vreau sa mi se rezolve cu routerul wifi sa bata in toata casa daca se poate

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Pentru problema de fibra, cu siguranta ai nevoie de interventia unei echipe tehnice. Cat despre router...e mai complicat. El "bate" atat cat poate. 🙂 Performanta lui (acoperirea in cazul asta) depinde foarte mult si de grosimea si structura peretilor, dar si de retelele din imprejurimi (daca exista). 

Ca idee, incearca sa-l pui cat mai aproape de zona pe care o folosesti cel mai des. Sau...poti folosi repeatere, sau un sistem Mesh de exemplu, pentru marirea acoperirii, in caz ca ai o locuinta mai mare, sau cu peretii foarte grosi. La capitolul asta, nu stiu cat de mult o sa te poata ajuta echipa tehnica. In principiu, e o chestie pe care o poti rezolva singur acasa. Dar daca tot vin sa rezolve cu fibra, sigur nu strica o intrebare la ei.

Client Orange

@ovidiu7: Bun venit în Comunitate. Partea cu FO doar cu cei de la tehnic o poți definitiva, însă pentru partea cu puterea semnalului îți recomand mai degrabă un WiFi Extender, sau un alt router montat în altă parte a casei. E simplu. 

Nu merge telefonu fix din 15 3 2023

DanielaH
Moderator

@ovidiu7, ai luat legatura cu colegii noștri? S-a rezolvat situația?

Tot te pun in așteptare la telefon am stat și 30 minute

Medesan
Începător

Cum pot rezolva un deranjament?

Ce fel de "deranjamente" dorești să rezolvi? Ale cui? Au fost concret formulat vreun ”deranjament” sau vreo sesizare și nu a fost clarificată? Sau este doar o întrebare generică privind procesul de rezolvare a unei sesizări / deranjament?