anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Viteza scazuta internet Home Net 4G

Petrisor
Junior entuziast

Imi poate explica si mie cineva de ce pe telefon am peste 100 mbs la download, iar pe router (Huawey Flybox b310) nu trec de 35-40 (in cazurile fericite)? Ambele dispozitive unul linga altul! Au telefoanele o antena atit de buna si routerele atit de proasta? Precizez ca la router am legat doua antenute, dintr-alea cu ventuza si degeaba. Merge prin gropi netul...

 

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!

B 310 este mult mai slab decât B 525 sau B 535, care într-adevăr, suportă 4g+. Dar îți spun din propria experiență, pentru că le-am avut pe toate și încă mai am, dar nu le mai folosesc, pentru că am fibră optică, B 310 este mult mai stabil decât B 311, care întrerupe groaznic.

În concluzie, este mai slab la viteze ( suportă doar 4g), dar îți faci treaba cu el. Problema mare este dacă există congestie de rețea unde îl folosești !

Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

20 Răspunsuri 20

Salut!

Un pic de lectura, dar poate te face sa intelegi diferentele dintre cele doua routere.

https://www.4gltemall.com/blog/huawei-b525-vs-huawei-e5186/

Il citii ceva mai devreme, de aia am ales sa ma orientez spre un router b535 (cat7)... 

Multumesc, oricum...

Petrisor
Junior entuziast

Am rezolvat, zic eu, problema. Am cumparat un b535 sh si am peste 60 mbps acum la download.

Multumesc pentru sfaturi!

@Petrisor: Mă bucur că s-a remediat problema. Te așteptăm în Comunitate și cu alte contribuții. Numai bine. 

Mă bucur că ai făcut ceea ce a trebuit și lucrurile s-au schimbat în mod pozitiv. Aceste modele ( B525/535) sunt cele mai capabile și relativ accesibile! Este bine întotdeauna să iei modele care sunt sau au folosite de Orange, așa cum spuneam și în discuțiile anterioare.

Baftă multă!

DanielaH
Moderator

@Petrisor, îți mulțumim că ai revenit cu feedback. Ne bucurăm că ai rezolvat.

Dacă te-au ajutat răspunsurile primite aici, te rugăm să-l marchezi ca soluție pe cel mai bun. În felul acesta îi vei ajuta și pe ceilalți membri sa gaseasca mai ușor informațiile dorite. 

Te mai așteptăm în Comunitate.