anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Modem Wifi 6 - nu reusesc sa configurez port forwarding

Andrei241
Junior
 
1 Soluţie acceptată‚

Suni la 300 și ceri ajutorul. Nici eu nu am, dar nici nu-mi trebuie.

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

FLo1
#StarMember

@Andrei241: Bun venit în Comunitate. Ce anume interesează despre routerul cu WiFi 6? Caracteristici despre acesta? Ai deja sau dorești abonament cu WiFi 6? Sau întâmpini neclarități / dificultăți în utilizarea acestui router? Te așteptăm cu detalii pentru a-ți oferi o soluție. Numai bine.

Salutare!

 

Nu reusesc sa configurez port forwarding pe el. Toate configurarile sunt facute, te rog ajutor! 🙂

 

Multumesc,

Anderi

Suni la 300 și ceri ajutorul. Nici eu nu am, dar nici nu-mi trebuie.

Buna ziua,

 

Dupa multe apeluri la 300, am dat restart la ruter si a functionat. 

Multumesc.

Mă bucur că ai reușit!

Vio73
#StarMember

Salutare!

Eu am două modele, în două locații. Adică ZTE 6600, cât și Sagemcom Livebox, ambele cu fibră 2000 și wifi 6. Dacă ai dispozitive compatibile, ambele duc pe wifi cam 1,7 chiar 1,8 Gbps.

Salut,

Nu reusesc sa configurez port forwarding pe router. Serviciul clienti nu ofera asistenta. Ma poti ajuta?

Multumesc.

Din păcate, nu mă pricep la așa ceva. Trebuie insistat la ei. Eu sunt tot client, ca și tine. Îmi pare rău!

Poate te ajută răspunsul de aici:

https://comunitate.orange.ro/t5/internet-fix/port-forwarding-zte-f6600r/m-p/101181

Baftă! 

@Andrei241: Găsești la o căutare în Comunitate modalitatea pas cu pas de configurare pentru port forwarding. Singura problemă este că atât timp cât nu ai un IP public (și mai ales dacă ai nevoie de IPv4), atunci e obligatoriu discuție cu cei de la Serviciul clienți pentru activare. Altfel, deși configurezi corect portul, IPul routerului NU este văzut din internet (exteriorul LANului). Spor.

Multumesc,

Andrei