anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

🎉 [Încheiat] CONCURS: Comunitatea Orange împlinește #4 ani!

GeorgianaD
Moderator

Astăzi împlinim 4 ani alături de voi și în cinstea acestui eveniment vom găzdui un #SuperConcurs.

Vor fi premii cool (4 smartphone-uri Samsung Galaxy S22) și va fi super distracție 😊.

 

Campania se va desfășura în perioada 6 - 19 iunie 2023, iar participarea este extrem de simplă. Vă invităm să împărtășiți cu noi cea mai amuzantă experiență pe care ați avut-o în viață în materie de tehnologie. Ar putea fi o întâmplare haioasă cu un gadget, o întâlnire antologică cu o nouă tehnologie sau orice moment simpatic legat de tehnologie care v-a făcut să râdeți. Vrem să ne simțim bine și să ne distrăm, iar simțul umorului să strălucească. Ce ziceți? Acceptați provocarea?

 

Iată cum puteți câștiga: Povestiți-ne aventura voastră printr-un comentariu de minimum 200 cuvinte la această postare și adaugți hashtag-ul #4ani. La finalul campaniei vom premia primele 4 postări în ordinea descrescătoare a numărului de likes primite de la ceilalți membri din Comunitate, deci autorii celor patru comentarii care vor acumula cel mai mare număr de aprecieri vor câștiga fiecare câte un smartphone Samsung Galaxy S22. Simplu și fun! 4 ani, 4 premii 😊

 

NB: vom lua în considerare doar o singură postare per participant (în cazul comentariilor multiple, vom lua în considerare doar prima întâmplare povestită)

 

Regulamentul campaniei este disponibil aici.

 

Așadar, sunteți pregătiți de distracție? Vă așteptăm să împărtășiți cu noi povești de neuitat despre tehnologie.

 

La mulți ani Comunitatea Orange! La mulți ani nouă, tuturor!

HB.png

 

 

UPDATE 30 iunie 2023

Concursul nostru s-a încheiat! Va mulțumim tuturor pentru că ați împărtășit cu noi povești amuzante și ne-ați făcut (cel puțin) să zâmbim 🤣🤣🤣.

Cei 4 câștigătorii validați sunt: 

Simina92 – 104 aprecieri 

Danyycool – 92 aprecieri

Miha_Z – 63 aprecieri 

ValyGreavu – 52 aprecieri

 

Felicitări tuturor!

538 Răspunsuri 538

LuchianFlorin
Începător

Sunteți ce i mai tari 👍

Ioana92
Începător

La muuuulti ani Comunității Orange!! 🥂🍊

Imi amintesc și acum după mulți ani, momentul in care lucram la aceasta companie și mergeam din casa in casa pentru a încheia contracte cu clientii. Intr-o zi frumoasa de vara, ajungând la usa unui apartament, eu împreuna cu colegul meu ne pregăteam discursul pentru a discuta cu o persoana, posibil client. După 2 minute de sunat la usa, raspunde omul somnoros, ne poftește in living și ne servește cu o cafea. Toate bune și frumoase 😊 , când la un moment dat, simt o atingere pe spate și apoi pe gât. Am încremenit 😅 Colegul meu se uita șocat la mine și îmi spune:” te rog sa nu te sperii și sa nu reacționezi intr-un anume fel”. Va dați seama ca nu știam ce se întâmpla și m-am ridicat dintr o data in picioare și ce sa vezi 😅 un ditamai motanul, negru, cu ochii roșii, mare, blănos🫣 

După câteva secunde, mi-am cerut scuze și am părăsit locuința 😅  și dusa am fost pana in ziua de azi 😁

Sergiu94
Începător

Buna ziua! La mulți ani! O sa va povestesc o întâmplare de acum câțiva ani.

Mi-au cumparat părinții calculator, eram foarte încântat și am descărcat o grămada de joculețe pline de viruși. Bineînțeles calculatorul nu mai mergea cum trebuie și i am zis tatălui meu să cheme pe cineva pentru ca am luat viruși. Bunica mea, foarte simpatică a auzit și i-a zis sa îmi dea o aspirina și sa nu ma mai lase la calculator ca ma îmbolnăvesc 😅😅

daniel16alex
Începător

B'neața comunitate! ☀️ Daniel este prenumele meu și sunt " Orange 'at" de aproximativ 23 ani. La mulți ani frumoși....#4ani ...🥳 Am trecut prin multe chestii haioase, dar astăzi am descoperit cu ajutorul tehnologiei, ce am cumpărat aseară, că un anumit produs nu există pe Google. Ce îți este și cu internetul ăsta....😅 Este vorba despre o Brânză Extra  Cremoasă de vacă, Hochland, 400 gr, în saramură. 27 lei de la Mega Image ( București) . Atenție.... s-ar putea să creeze dependență! 🤣 Vă doresc să aveți numai zile faine și să ne auzim numai de bine. 💯 Daniel Vătală ...ps: am trimis email la fabrica Sovata, aștept răspuns..🫣 

IMG_20230608_080222.jpg

M_csongi70
Junior

La multi ani 👍

Jeasminne
Începător

 

La multi ani comunității Orange și întregii echipe!! 

Cred că cea mai amuzantă situație a fost când mi-a căzut telefonul in toaleta din buzunarul de la pantaloni, apoi l-am luat frumușel de l-am spălat la chiuveta, că deh, era "murdar". 🫣

Base23
Începător

#4ani. Salutare comunitate:)

Ma numesc Razvan.Una dintre cele mai amuzante experiențe pe care le-am avut în materie de tehnologie a fost atunci când am încercat să folosesc un dispozitiv de realitate virtuală pentru prima dată.Au venit 4 prieteni la mine cu dispozitivul despre care doar auzisem ca de încercat,a fost prima data:)). Mi-am pus ochelarii și am intrat în lumea virtuală 😵💫. Totul părea atât de real și captivant.

Cu toate acestea, am uitat de fapt ca eram cu casa in construcții si ma aflam intro camera fără uși si balustrada la balcon😑. În timp ce mă plimbam în realitatea virtuală,am ieșit pe balcon și cum nu avea  balustrada,am pășit in lumea reala🤣. Spre norocul meu ca balconul era la parter😄.Am început să mă dezechilibrez și am căzut printre gălețile cu vopseaua decorativa🥴. Rezultatul cred ca vi-l închipuiți 🤣. Partea buna a fost ca ochelarii numai pățit nimic😄

Desigur, prietenii mei care erau martori la toată această scenă au izbucnit în râs. A fost amuzant să realizez că mi-am pierdut cu desăvârșire coordonarea în realitatea virtuală și că am făcut un spectacol amuzant în lumea reală. Cu siguranță a fost o lecție pentru mine să fiu mai atent când explorez tehnologia nouă și să nu uit că realitatea virtuală și realitatea fizică sunt două lucruri diferite.😊

Dorin02
Începător

Eram prin anul 1995,si abia aparuse telefoanele mobile,mi am cumparat un bosh din ala imens ca o caramida cu antena,si ma duceam la munca cu trenul,faceam naveta,in drum spre gara vorbeam la telefon....iar lumea mai in varsta care ma vedea vorbind la telefon....isi facea cruce si se inchina,credea ca sunt nebun si vorbesc singur🤣🤣. #4ani 

Salomeea63
Începător
"Eu sunt Salomeea o artistă, actriță și poetă a păcii, nu prea modestă dar  foarte discretă . De ce? Am organizat, de Inaltarea bahai, o lansare secretă, UNICAT”, discretă, online, pentru trilogia mea "Dansul Creației" în Cafenea Actorilor, din Parcul Tineretului. Cum așa? Rezervarea anulată l-a făcut pe smartphone-ul S21 meu, fidel, singurul invitat și partener de recitare, cântat și dansat. Lansarea a fost transmisă tot de el în direct pe rețelele mele de socializare, iar absența invitaților fizici, zău, nu a împiedicat transmisia mesajului meu, despre unitate și pace direct in sufletele planetei, instant, durabil, spre amuzamentul retinut al liderilor spirtuali, gravi in sutanele lor negre, ocupanti sobri ai cafenelei absorbiți de praznicul lor dar care  mai trageau cu coada ochiului la nebunul de serviciu.Tehnologia a fost arma mea secretă în această experiență inedită. in care am fost nevoită să mă prezint singură, să mă aplaud singură, să cânt si să dansez, să transmit emotia păcii sustenabile prin unitatea realizată artistic chiar prin tehnologie, spre hazul lumii prezente dar nu și viitoare. Geniul e frate cu nebunia si tehnologia.NUMAI bufonii spun adevarul?! Luați aminte fraților! Universul sunt EU! Suntem UNUL sau EU sunt chiar Totul nu numai buricul Pământului! "
#4ani
 

adrian19
Începător

#4ani

 

La multi ani ! 

 

Sa va povestesc o intamplare dintr-o vacanta ! 

Eram in drum spre Grecia , pentru prima oara cu masina personala.

Am omis iesirea de pe autostrada , am fost nevoit sa merg cu spatele 1 km , putin cate putin , pe feribot am lovit masina , ajuns pe insula nu se mai incarca telefonul( un Samsung S8 aparut de 1 sapt ( cumparat de la Orange ) , intr-un final si plin de nervi am ajuns la hotel si fica mea pe atunci avand 3 ani mi-a scapat telefonul si i-a spart si display-ul. Cu toate acestea a fost o vacanta reusita. Sa va mai spun ca nu am avut roaming 1 sapt ( greseala mea , insa a fost mai bn fara telefon) . Vacanta placuta tuturor !!!

Dorin02
Începător

Eram prin anul 1995,si abia aparuse telefoanele mobile,mi-am cumparat un bosh din ala caramida cu antena,care cand scoteai antena ziceai ca e undita de pescuit,si mergeam la munca cu trenul,in drum spre gara am inceput sa vorbesc la telefon,toata lumea mai invarsta care ma vedeaisi facea cruce si se inchina credea ca sunt nebun si vorbesc singur!!🤣🤣 #4ani

catalin13
Începător

Nu știam ca există comunitatea Orange 

IoanaGu
Începător

La mulți ani! 🎉

Venind acasă, de la serviciu, mutată într-un apartament dintr-un bloc nou construit, fără sa cunosc prea mulți vecini, aud țipete pe casa scării. M am gândit, și am presupus ca cineva a căzut pe scări. Ies pe hol, o doamna trecuta de vârstă a doua, țipa disperata sa chemam poliția ca i a intrat cineva în casa și s a încuiat pe dinăuntru, în casa ei ca să o fure, și ca merge sa vadă dacă nu cumva hoțul sare pe balcon. 🤯🤯

Citez:"chemați carabinierii, chemați carabinierii; mă fură ". 🙄🤔

Sună la politie un alt vecin de al meu, între timp doamna agitată , sus - jos, sus - jos, ca o fură, ca s a încuiat pe dinăuntru și tot asa.

Vecinul meu explica situația operatorului de la 112, și nu mai apuca sa-i transmită adresa acestuia, ca vine doamna vecina și ne spune ca de fapt ea locuiește la etajul doi, și încerca ușa le etajul unu și că a încurcat etajele. 😑🤭

Am început și noi sa radem și operatorul de la 112, și asta a fost.

Bineînțeles eu am mai tras o porție de râs zdravănă la telefon, cu una dintre prietenele mele. 😂😂😂😂

red1976
Începător

Una dintre cele mai amuzante experiențe pe care le-am avut cu un gadget a fost când am încercat să folosesc un robot de bucătărie "inteligent" pentru a prepara o rețetă complexă. În mod normal, acest robot ar fi trebuit să urmeze instrucțiunile mele și să execute diferite etape ale procesului de gătit.

Cu toate acestea, dintr-un motiv necunoscut, robotul a decis să interpreteze în mod literal fiecare instrucțiune și să facă totul în cel mai absurd mod posibil. De exemplu, când i-am cerut să amestece ingredientele, a început să se rotească în jurul propriului său ax, fără să atingă măcar bolul.

Apoi, în momentul în care trebuia să topească ciocolata într-un castron mic, robotul a luat cuvântul "mic" prea în serios și a adus un castron de dimensiuni extrem de reduse, în care ciocolata nu avea nici măcar loc să se topească.

Aceste situații absurde m-au făcut să izbucnesc în râs, iar prietenii mei care erau martori la întreaga scenă s-au amuzat și ei copios. A trebuit să iau controlul manual asupra robotului și să termin rețeta fără ajutorul său "inteligent". Cu toate acestea, am învățat că tehnologia nu este întotdeauna perfectă și că, uneori, apar momente amuzante atunci când gadgeturile iau lucrurile prea literal.

Liliana3
Începător

La multi ani!

Si acum ma pufneste rasul cat de mult am putut vorbi la "3 secunde", in anii '90, cand primele 3 secunde ale apelului erau gratuite. Ne dadeam intalniri sau efectiv povesteam la..."3 secunde" =))

Partea mai nasoala a fost cand compania a scos acel serviciu iar eu nu am stiut si a venit factura la telefon cam cat un salariu bun al mamei mele. S-a terminat cu scandal, dar si acum rad cu sor'mea de performanta aia :))