anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Primesc prea multe e-mailuri din comunitate

Flore82
Începător

Is prea multe emailuri pe care le primesc.

Cum fac sa ies din comunitate?

14 Răspunsuri 14

MCostel
Cunoscător

Buna,

Daca primești prea multe emailuri te poți dezabona de la subiecte.

Accesezi profilul meu  -abonamentele mele -setari notificari -dezactiveaza notificări prin email- salvează modificarile.

Screenshot_2024-06-07-05-54-10-900_com.opera.browser-edit.jpg

Screenshot_2024-06-07-06-02-18-975_com.opera.browser-edit.jpg

Screenshot_2024-06-07-05-57-06-505_com.opera.browser-edit.jpg

 Dupa care salvezi modificările aduse apăsând butonul salvează aflat în josul paginii.

 

FLo1
#StarMember

@Flore82: Dacă doar acesta este inconvenientul, NU este nevoie să îți ștergi contul din Comunitatea Orange. Este suficient să te dezabonezi de la subiectele care nu te interesează. Poți face această operație accesând topicul respectiv și selectând ”dezabonare”, respectiv ”nu mai urmări” așa cum observi în imaginile de mai jos:

FLo1_1-1717733191771.png

FLo1_2-1717733339708.png

Te așteptăm să ne spui dacă ai reușit. O zi cu spor.

 

Trixen
#StarMember

Pe langa cele mentionate de colegii mei, eu sunt pe principiul: "nu suna la usa, ies eu din cand in cand".
Spre "rusinea" mea, folosesc reguli care trimit toate mailurile de la Comunitate intr-un folder separat. Nu primesc notificari, nu le vad in inbox, dar le am acolo, preventiv:

Trixen_0-1717735672250.png

Folosesc abordarea asta pentru toate mailurile pe care vreau, totusi, sa le primesc fara a sti de ele in general.

Altfel, pentru a opri mailurile poti da click pe semnul de utilizator (dreapta-sus) -> Setarile mele -> Profil personal.
Acolo ai atat o sectiune pentru e-mail, cat si posibilitatea inchiderii contului, daca asta este ceea ce iti doresti:

Trixen_1-1717735870978.png

Tot acolo, sub "Abonamente si Bookmark-uri" ai posibilitatea de a modifica setarile mesajelor pe care le primesti. Spre exemplu, pentru a avea mai putine mesaje, poti alege cat de des sa primesti notificari in functie de tipul de activitate si ce este de interes pentru tine:

Trixen_2-1717736108739.png

Noua insa ne-ar placea sa ramanem colegi de Comunitate si speram ca aceste abordari alternative sa te incurajeze sa ramai cu noi. ☺

 

Razvan
#StarMember

Salutare! Pentru a nu mai primi mail la fiecare răspuns din comunitate, de fiecare dată când scrii prima dată intr-un topic nou, accesează opțiuni suplimentare și debifează opțiunea "trimite-mi un e-mail când cineva răspunde."

Dacă totuși te-ai abonat la multe subiecte, din contul tău, te poți dezabona din tabul contul meu - abonamentele mele.

Screenshot_20240607-075418.png

Screenshot_20240607-075631.png

mihai_13
Maestru

va da-ti seama 'cui" si ce explicatii elementare dam/da-ti voi  ?   minimu minim elementar de "stiinta" software  😃  ... auzi sa iesi de pe un "forum" !  ca  nu stii cum sa setezi notificatiile de pe mail/imail 

imi cer scuze pentru comentariu - bravo voua ca   ajutati 'userii" incepatori(chiar au nevoie)    ... "incepatori rau de tot" 

Oameni aflati la inceput de drum sau nu, eu ma gandesc ca ar putea fi copiii mei, parintii mei, bunicii mei. A vrea sa inveti ceva, oricat de elementar, este ceva ce apreciez. Iar spiritul acestei comunitati este exact de a ne invata unul pe celalalt, de a ne sprijini si de a nu ne eticheta in vreun fel. 😊

De ce sa uitam ca toti invatam? Invatam sa mergem, sa scriem/citim, sa conducem un vehicul - unii le luam de bune, altii trecem prin procesul de invatare, cu tot ce presupune acesta. Si eu am avut si am in continuare intrebari legate de notiuni elementare. A recunoaste ca nu stiu si a cere ajutorul mi se pare o forma de respect si recunoastere a celor de langa mine. 😉

Nota de subsol: imi place sa cred ca, pe plan profesional, sunt destul de priceput in ceea ce fac. Cu toate astea, ma bucur si imi laud public colegii juniori atunci cand fac chestii faine sau atunci cand invat de la ei. Doar pentru ca eu stiu niste chestii pe care ei nu le stiu si am o experienta pe care ei nu o au, nu inseamna ca sunt special.

Cea mai faina experienta pe care am avut-o vreodata a fost la un client in SUA: eram intr-o incapere cu cativa oameni super destepti. Eram cel mai prost din incapere. In loc sa se impacienteze ca ei platesc un om sub nivelul lor sa ii ajute, ei m-au invatat, mi-au explicat, mi-au fost mentori si m-au facut sa realizez ca eu veneam in completarea lor si nu eram atat de nepregatit cum ma credeam, chiar daca ei erau mult mai buni ca mine pe nisa lor specifica. Am pastrat legatura si am ramas prieteni peste ani, chiar daca drumurile noastre profesionale s-au separat.

Virgil1
Explorator

Asa cum au mai semnal și alte persoane cu privire la notificările ce vin de la.concurs,sunt stresante și cred ca sta în atributul moderatorilor orange sa oprească aceste notificari stresante.pana la urma e doar un concurs cu ffff mulți participanți 

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Salutare!

Asta poți face chiar tu urmărind topicul de aici:

https://comunitate.orange.ro/t5/comunitatea-orange/cum-pot-opri-notific%C4%83rile-despre-o-%C3%AEntr...

Baftă!

 

Se știe de problema insa există soluții pe care le poți aplica din setări profil.

Personal pentru a nu-mi incarca adresa de email cu notificări am setat dezactivare notificări prin mail.

Screenshot_2024-06-07-05-54-10-900_com.opera.browser-edit.jpg

Screenshot_2024-06-08-10-46-53-435_com.opera.browser-edit.jpg

Screenshot_2024-06-08-10-47-57-335_com.opera.browser-edit.jpg

Screenshot_2024-06-08-10-49-12-111_com.opera.browser-edit.jpg

 

Daca vrei poți să te dezabonezi de la un singur topic.

Screenshot_2024-06-08-10-51-11-230_com.opera.browser-edit.jpg

Screenshot_2024-06-08-10-51-26-182_com.opera.browser-edit.jpg

 personal prefer varianta dezactivare notificare prin email.

Cum pot opri notificarile pe mail? Este super enervant!

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Salutare!

Ai chiar in topicul anterior detalii:

https://comunitate.orange.ro/t5/comunitatea-orange/notificari-stresante/td-p/154614

Baftă!

Jay
Campion certificat

Salut!

Nu stiu daca platforma oferă posibilitatea de a seta o postare sa nu trimita notificări sau daca moderatorul poate sa dezaboneze respondenții, insa având în vedere ca sunt sute de respondenți, cred ca e mai simplu si durează mult mai putin sa se dezaboneze fiecare după cum dorește, decât sa facă o singura persoana asta.. 

Unde vad eu o problema și nu stiu daca este valabila și pentru alți utilizatori, este faptul ca eu m-am dezabonat ieri de la ambele topicuri și totuși inca primesc notificări si mail-uri.. 

Mai primește cineva mail-uri, dintre cei care s-au dezabonat?

 

FLo1
#StarMember

Nu de la toate, Jay, dar mai scapă câte un răspuns, deși am selectat dezabonarea pe ambele, atat de la opțiunile topicului, cât și din opțiunile mesajului inițial.