anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Bine ai venit! Hai să ne cunoaștem

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Salut!

 

Bine ai venit în Comunitatea Orange! Eu sunt Mihaela, Managerul Comunității și mă bucur foarte mult să fiu aici, alături de voi!

 

M-am născut în București și încă locuiesc aici, îmi place chiar dacă este un mediu agitat și “zgomotos”. Totuși nu m-aș supăra deloc să locuiesc undeva pe plajă, să mănânc mango și să beau apă de cocos la micul dejun :)) Deci v-ați dat seama deja că sunt persoana care iubește căldura, apa, plaja, marea 😄 Altceva … sunt cinefilă, îmi place la nebunie să călătoresc, iubesc animalele și îmi doresc să trăiesc o viață cât se poate de eco-friendly.

 

Dar cam atât despre mine, vreau să vă cunosc și pe voi! Hai să ne cunoaștem!

 

Apoi descoperă ce poți face în comunitate accesând link-ul de aici.

459 Răspunsuri 459

O__Mary
Junior entuziast
Bună tuturor. Ma bucur ca fac parte din aceasta comunitate.

Cctinescu
Junior
Buna Mihaela, sunt Cornel și sunt abonat Orange de 11 luni. Am văzut câteva postări foarte frumoase și pozitive referitoare la Orange. Din păcate experiența mea cu Orange România a început cu stângul și continua sa șchiopăteze. Sunt extrem de dezamăgit de Orange România deși am crezut ca am făcut o alegere buna portându-mi nr. de telefon de la Vodafone după 19 ani. Am văzut ca toate mesajele sunt pozitive și as vrea sa ii avertizez pe cei care călătoresc in alte tari sa fie atenți la câteva aspecte, in afara UE trebuie activat un alt roaming și telefoanele codate Orange nu funcționează cu cartele Orange din alte tari. Uite așa m-am trezit in Africa ca nu funcționează roaming-ul și nici cartele cumparate de mine in acea țara. ☹️

Neaplicabil
Cred ca roamingul se refera la folosirea cartelei Orange originale in telefonul tau codat pe care-l iei cu tine in alte tari, tinand cont si de standardele de frecventa din acele tari, sa fie compatibile.

Vio73
#StarMember
@Cctinescu, Îmi pare rău să aud așa ceva. Fiind vorba de un terminal codat, e o problemă cam fără ieșire.

Neaplicabil
@Cctinescu, nu e aici tocmai locul potrivit pentru discutii pe tema asta. Dar da...un telefon codat pe o retea va merge doar pe acea retea (indiferent de retea). Operatorii care ofera servicii in mai multe tari sunt in continuare detectati ca retele separate, bazat pe un ID unic format din MCC si MNC (Mobile Country Code & Mobile Network Code). :) De exemplu: Orange RO este 226-10 Orange FR este 208-29 Cu toate ca amandoua sunt tehnic "Orange", sunt ID-uri diferite. O lista completa de MCC-MNC gasesti aici: https://www.mcc-mnc.com Anyway, de-aia eu unul prefer telefoanele cumparate "la liber". Cat despre Roaming, el presupune sa folosesti aceeasi cartela, in acelasi telefon, pe o retea din afara, printr-un serviciu de interconectare. Oricum, imi pare sincer rau sa aud ca ai avut probleme de genul asta in afara. Sunt sigur ca n-a fost deloc o placere.

David10
Junior
Buna!Sunt client orange de mai bine de 18 ani si imi pare bine sa fiu alaturi de cea mai buna retea din Romania.

Anca07
#StarMember
Buna tuturor si bun venit!

Zolyta
Junior
Buna sunt nascut si crescut in Timisoara

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Cctinescu bine ai venit în Comunitatea Orange! Îmi pare rău să aud că ai pățit acest lucru. Anul trecut când am fost în Israel mi-am luat cartelă locală și mi-am decodat telefonul online folosind pașii de aici: https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-mi-decodez-telefonul-151. Totul a fost foarte ok.

Vio73
#StarMember
Bun venit în cea mai tare Comunitate le urez și celor mai noi colegi!

alexmutescu
Junior
Bună , sunt Alex și sunt interesat de absolut tot ce poate oferi această rețea.

Vio73
#StarMember
Foarte frumos, Alex! Bine ai venit în cea mai tare Comunitate!

vioreld
Începător
Buna, Ma numesc Mihai Viorel Dragomir., mutat de cativa ani in Bucuresti, client Orange de 12 ani. Sunt incantat ca fac parte din comunitatea Orange.

Miha_Z
#StarMember
Bun venit tuturor.

lorel
Începător
Hello Mihaela ! Incantat de cunostintza ! Si eu iubesc animalele, am un motan din rasa Albastru de Rusia. Tu ai animal de companie ?