anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Îmi pot fi accesate datele personale în Comunitate?

Sorin_11
Junior entuziast
În comunitate poate accesa cineva datele mele personale în vreun fel????
1 Soluţie acceptată‚

Trixen_old
Cunoscător
Salut Sorin, Ceilalti membri iti pot vedea doar numele de utilizator, data la care te-ai inregistrat in comunitate si informatii generale despre nivelul la care esti (misiuni, badge-uri, punctaj, etc) - fara acces la datele tale personale. Nu stiu sa se poata vedea numele real, adresa, numarul de telefon, data nasterii sau orice alte detalii pe care nu le furnizezi in mod explicit intr-unul din topicuri pe forum sau in pseudonimul sub care apari pe site. Moderatorii acestei comunitati ma astept sa poata vedea adresa IP de pe care scrii, adresa de mail asociata contului din comunitate si, in cazul in care ai un cont in My Orange, detaliile de pe acel cont.

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

Trixen_old
Cunoscător
Salut Sorin, Ceilalti membri iti pot vedea doar numele de utilizator, data la care te-ai inregistrat in comunitate si informatii generale despre nivelul la care esti (misiuni, badge-uri, punctaj, etc) - fara acces la datele tale personale. Nu stiu sa se poata vedea numele real, adresa, numarul de telefon, data nasterii sau orice alte detalii pe care nu le furnizezi in mod explicit intr-unul din topicuri pe forum sau in pseudonimul sub care apari pe site. Moderatorii acestei comunitati ma astept sa poata vedea adresa IP de pe care scrii, adresa de mail asociata contului din comunitate si, in cazul in care ai un cont in My Orange, detaliile de pe acel cont.

Sorin_11
Junior entuziast
La intrarea în comunitate nu mi s-a cerut prea multe date, dar de intrat am intrat direct din MyOrange unde am mai multe date cu caracter personal.

Trixen_old
Cunoscător
Ok, cu siguranta ceilalti membri nu pot vedea detaliile contului tau si detalii personale. Noi putem vedea strict activitatea ta din comunitate. :) Evident, datele tale vor fi vizibile angajatilor Orange cu acces specific (de exemplu pentru facturare sau ofertare sau a te ajuta daca intampini probleme pe care le reclami in mod explicit), insa ma astept sa fie protejate asa cum este specificat aici: https://www.orange.ro/gdpr/

Jay
Campion certificat
Datele tale personale nu le vede nimeni... Dacă vrei sa vezi si tu exact ce vedem noi, iti poti vizualiza profilul fara a fi conectat la contul tau. Ai mai jos 2 poze, cum vad ceilalți utilizatori datele tale.. Mai jos, sunt raspunsurile pe care le-ai dat, in ordine cronologică, cele de sus fiind cele mai recente..

teacher_
#StarMember
In conformitate cu noile reglementari GDPR, Orange nu dezvăluie datele personale nici unei persoane terțe, fie că vorbim despre magazinele fizice sau magazinul online, fie că vorbim despre aceasta comunitate. In acest sens se recomanda utilizarea unui alt nume decât cel real aici, tocmai pentru a nu putea fi identificati membrii comunității ulterior, prin alte mijloace. In schimb, in comunitate, la pagina personala va apărea doar activitatea avută în decursul timpului in comunitate (număr de întrebări/răspunsuri, locul in topul zilnic, săptămânal, lunar, număr de prieteni, etc). Datele personale rămân doar la cei de la Orange, in conformitate cu termenii și condițiile pe care le-ai bifat când ți-ai făcut cont online in magazinul Orange și de asemenea când ai făcut cont în această comunitate.

Vio73
#StarMember
Cei de la Orange au datele tale, pe baza My Orange. Noi, ceilalți membri, nu avem acces la datele tale, așa că nu-ți face probleme.

Razvan
#StarMember
Cu siguranță nu, doar ceea ce completezi în câmpul din profil și este vizibil tuturor.

FaraUnID
Campion certificat
Daca ne raportam la o platforma web sau site web sau cum vrei sa-l numim, cum este si aceasta comunitate, persoanele care au acces la date cu caracter personal sunt: - Proprietarul site-ului; - Administratorul platformei; - Posibil Moderatori / Super-moderatori in functie de permisiunile acordate; La nivel teoretic in baza de date a site-ului are acces personalul din departamentul IT si cel care se ocupa de serverul de gazduire, in functie de permisiunile acordate la nivel de management. Aceasta platforma este construita pe platforma ROCKETFID si tot la nivel teoretic dezvoltatorii platformei pot colecta anumite date cu caracter personal.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Sorin_11 te-au ajutat răspunsurile primite? Ai nevoie de informații adiționale cu privire la datele personale din comunitate? Mai poți consulta și Termeni și Condiții aici: https://comunitate.orange.ro/pages/termeni-si-conditii-generale-de-utilizare-comunitatii-orange-romania

Gianni
Cunoscător certificat
@Sorin 11, datele personale le pot vedea numai cei ce administrează. Cei din comunitate nu au acces la datele tale. Ei văd doar ceea ce comunici, postări, întrebări, răspunsuri. Orange păstrează confidențialitatea clienților săi. În această privință nu trebui să-ți faci probleme, totul este conform prevederilor legale.