anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

lista castigatori pinata party

sunshine
Junior

unde e lista castigatorilor pinata party de anul acesta? a fost o campanie pana in 31 ianuarie, dar ati resetat totul, punctele au disparut din aplicatie, si a aparut o noua campanie din 31 ianuarie, ca si cum vechea nu a mai existat. Astept raspuns

1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember

Sunshine, bun venit in Comunitate!!!

Da, o etapa de Pinata Party s-a terminat acuc 3 zile si de pe 1 februarie a inceput alta. Daca nu ai revendicat premiile cu beneficii bonus, pana pe 31 ianuarie, punctele s-au resetat.

Daca intri aici https://www.orange.ro/aplicatii/regulamet-campanie-pinata-party-31oct2023-31ian2024/  si citesti regulamentul afli ca: ""4.6.5. Desemnarea câştigătorilor se va efectua prin tragere la sorţi în data de 7 februarie 2024, interval orar 09:00 - 18:00, online, în regim de telemunca sau la sediul Organizatorului situat în Strada Matei Millo, nr. 5, sector 1, București. Tragerea la sorţi se va face prin metode electronice, fără posibilitatea intervenţiei umane în algoritmul de selectare a câştigătorilor, în faţa unei comisii formate din 3 persoane desemnate de Organizator."

Asa ca un pic de rabdare!  😉

Vizualizare soluţie în postul original

14 Răspunsuri 14

delfinas
#StarMember

Sunshine, bun venit in Comunitate!!!

Da, o etapa de Pinata Party s-a terminat acuc 3 zile si de pe 1 februarie a inceput alta. Daca nu ai revendicat premiile cu beneficii bonus, pana pe 31 ianuarie, punctele s-au resetat.

Daca intri aici https://www.orange.ro/aplicatii/regulamet-campanie-pinata-party-31oct2023-31ian2024/  si citesti regulamentul afli ca: ""4.6.5. Desemnarea câştigătorilor se va efectua prin tragere la sorţi în data de 7 februarie 2024, interval orar 09:00 - 18:00, online, în regim de telemunca sau la sediul Organizatorului situat în Strada Matei Millo, nr. 5, sector 1, București. Tragerea la sorţi se va face prin metode electronice, fără posibilitatea intervenţiei umane în algoritmul de selectare a câştigătorilor, în faţa unei comisii formate din 3 persoane desemnate de Organizator."

Asa ca un pic de rabdare!  😉

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Avem un tutorial aici care sa te invete cum si unde verifici lista castigatorilor din editiile Pinata Party. In cazul asta inca nu s-au afisat pentru ca inca nu s-a facut tragerea la sorti. Dar te poti informa pentru editiile trecute si pentru cele viitoare, daca vrei sa mai participi. 


Campania s-a incheiat. Nu a disparut. Si da, punctele acumulate si neconsumate, se pierd. De aceea ar fi bune sa le consumi. Nu trebuie sa stai cu ele pana in ultima zi. Nu asta e ideea. Trebuie doar sa ajungi pana la un minim de puncte.

Client Orange

sunshine
Junior

Avem o lista de castigatiri de la pinata de pe 7 februarie? merci

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Ai aici un tutorial care sa te ajute. 

Client Orange

ramscher
Explorator

Bună ziua! 

Ne poate spune cineva unde se afișează rezultatele tragerii la sorți/tombola cu câștigurile din „Pinata Party"? Tombola ultimului concurs a avut loc în 7.02.2024.

Mulțumesc! 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Buna ziua,

Am facut aici un tutorial special dedicat pentru acest caz.

Client Orange

Mulțumesc mult, „arsradu" & „delfinas"!

Mărturisesc că nu văzusem că a mai fost pusă întrebarea asta și că s-au dat și răspunsuri ample. Citisem, de fiecare dată, regulamentel, știam procedurile, dar nu găseam locul unde sunt listate rezultatele tragerilor. Eu intram în „Pinata Party", mă autentificam și vedeam la „T&C" doar lista curenta, privitoare la noul joc, nu vedeam istoricul.

Oricum, nu sper la niciun premiu, nu am câștigat niciodată nimic fără muncă!

Multumesc și numai bine!

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

In principiu, daca te suna, cel mai probabil esti si pe lista. Daca nu...cel mai probabil nu. Adica, acea lista e mai mult informativa intrucat cei care sunt castigatori au fost anuntati deja.

Dar oricum am zis ca poate ar fi util un tutorial pentru ca sunt destul de multi utilizatori, la fiecare final de campanie, care intreaba unde gasesc lista castigatorilor pinata.

Eu unul iti doresc mult succes! Si cine stie, poate poate, se va nimeri sa te afli printre castigatori. Caz in care, am rugamintea sa ne anunti si pe noi. Dar...intre noi fie vorba, si eu sunt de aceeasi parere. Cica "norocul si-l mai face omul si cu mana lui". :)) Asa se zice, cel putin.

O zi frumoasa in continuare.

Client Orange

Bună ziua! 

A apărut lista câștigătorilor concursului „Un party de neuitat cu premii de câștigat" cu finalizarea în data de 7.02.2024.

Nu am câștigat nimic, dar, așa cum am mai spus, nu-mi pare rău, niciodată nu am câștigat nimic de pomană, ci numai prin muncă. Am rămas de mic cu credința ifiripată de la mama cum că totul este într-o balanță: „dacă vei câștiga ceva nemuncit, vei pierde în altă parte!" Nu am jucat niciodată la loto. Aici „joc" doar din distracție, nici măcar nu-mi trebuie alocare de GB.

Ce bine ar fi dacă dintre câștigători, dacă sunt membri ai comunității noastre, să scrie pe aici, să „se laude" un pic", în sens pozitiv, să-i felicităm și noi!

Cu bine!

Intai sa fie validati, telefonic, castigatorii, apoi se afiseaza lista. Daca  nu esti sunat, inseamna ca nu esti printre fericitii castigatori.

"

4.6.6. Procedura de acordare a premiilor: Organizatorul va contacta Participantul în maximum 10 zile lucrătoare de când s-a efectuat tragerea la sorţi, pentru a-i furniza detalii despre condiţiile necesare pentru acordarea şi înmânarea Premiilor conform prezentului Regulament.

a. Contactarea Participantului câştigător se va efectua la numărul de telefon principal asociat contului My Orange; dacă acest număr principal nu este înregistrat în cont de către Participant, acesta va fi contactat pe numărul de telefon de contact declarat de titularul contractului de abonament administrat în cont în relația cu Orange Romania sau pe adresa de mail asociată contului My Orange cu care s-a înscris în Campanie, în termenele menţionate în prezentul Regulament."

Mai multe detalii: https://www.orange.ro/aplicatii/regulamet-campanie-pinata-party-31oct2023-31ian2024/   4.6.6. Procedura de acordare a premiilor

sunshine
Junior

Deci sa inteleg ca nu e nici o lista nicaieri. Alta prostie, ca toate celelelalte

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Lista nu e finala. Nu ai ce sa afisezi daca nu s-au validat toti castigatorii. Din nou, iti recomand sa parcurgi tutorialul de mai sus. Urmaresti documentul de T&C si sunt sigur ca va aparea si lista in curand.

De mentionat ca, daca nu te-a sunat nimeni, cel mai probabil nu esti nici pe lista. Pentru ca intai se face validarea castigatorilor, si apoi afisarea listei.

Iti inteleg nemultumirea, dar macar incearca sa intelegi cum functioneaza sistemul inainte sa te superi.

Client Orange

Deocamdata nu e lista, pana nu se finalizeaza etapa de validare a castigatorilor, asa cu scrie in regulamentul concursului. Nu e nimic eronat, totul e conform regulamentului. Sunt multi participanti, nu pot castiga toti, fiecare cu sansa sa.

Oricum, la fiecare tragere la sorți de până acum, a fost o totală lipsă de transparență, noi habar nu avem cum se face selecția (da, știu,  electronic) câștigătorilor, deci trebuie mers pe încredere(🤔). La sumele pe care le câștigă Orange, ar fi putut să cumpere un spațiu de maxim 5 minute la o televiziune și să facă extragerea public, în mod transparent.