anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Nu pot vedea facturile in contul My Orange

Monica12
Junior

Nu pot vedea facturile in contul de my orange. Am configurat contul, am adaugat nr de telefon folosind codul primit pe telefon insa nu imi apare nici macar o factura pe cont, le primesc doar pe telefon (sms).

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Esti administrator pe cont? Observ din captura de ecran ca ai un mesaj care spune ca "pentru a accesa aceasta sectiune trebuie sa fii administrator".

Daca esti deja, eventual incearca sa readaugi serviciile pe cont folosind pasii de aici.

Si la prepay ar trebui sa poti vedea facturile (daca nu sunt probleme pe cont) cu un click aici. La mine apar corect (sunt client prepay).

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

FLo1
#StarMember

@Monica12: Bun venit în Comunitate. Înțeleg că ai activat acum contul tău MyOrange, deși numărul este mai vechi. Este necesară o periodă de sincronizare pentru actualizarea datelor. Utilizezi abonament sau număr prepay? La abonament nu ar trebui să fie probleme, însă la prepay nu apar momentan nici la mine. 

Ai încercat și în aplicație? Print-screen-ul este de pe varianta web, nu app a contului.

abonament , in aplicatie este la fel 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Esti administrator pe cont? Observ din captura de ecran ca ai un mesaj care spune ca "pentru a accesa aceasta sectiune trebuie sa fii administrator".

Daca esti deja, eventual incearca sa readaugi serviciile pe cont folosind pasii de aici.

Si la prepay ar trebui sa poti vedea facturile (daca nu sunt probleme pe cont) cu un click aici. La mine apar corect (sunt client prepay).

Client Orange

si cum pot verifica daca sunt administrator , sau cum pot activa sa fiu ? multumesc

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Pasii pentru a deveni administrator ii ai mai sus.

Pentru verificare, da un click aici. La Tip Acces trebuie sa scrie ADMIN.

Un exemplu mai jos:

arsradu_0-1711391980451.png

 

Client Orange

am verificat acum si am USER o sa urmez pasii si iti spun daca s-a rezolvat .Multumesc

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Da, de aceea nu ai acces la facturi. Rezolva problema de administrare si ar trebui sa fie totul ok. 🙂

Client Orange

multumesc frumos , am devenit administrator si imi apar toate facturile . O seara buna .

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Minunat!

O seara frumoasa si tie. Si ma bucur ca te-am putut ajuta. 🙂

Client Orange

Aplicația iarăși dă rateuri în cazul PPY (dar e ok la abonament), pe același cont la care nu s-a modificat nimic, atât pe cont cât și pe număr. Certitudinea și afișarea corectă este pe web acc. Și da, secțiunea ”Facturi” este pentru ”Admin”, nu pentru ”user” (cel puțin așa știam).