anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Vreau sa anulez o plata cu cardul din aplicatia My Orange

Boghian-Daniel
Începător

Cum pot sa anulez o plata cu cardul Revolut? Am încărcat cu 16E Credit pe numărul greșit...și vreau sa anulez plata..

12 Răspunsuri 12

Vio73
#StarMember

Salutare!

Poți să iei legătura cu ei și dacă nu s-au retras deja banii, poate reușesc să anuleze tranzacția.

Dacă s-au luat deja, cred că nu mai ai ce face.

O poți face din aplicația My Orange- Altele (cele 3 puncte din drepta jos)- Contact și feedback- Scrie-ne (transfer operator).

Baftă!

Pololică
#StarMember

Salutare!

Ar fi doua variante (daca numarul incarcat nu-ti apartine)

  • varianta "domneasca": suni numarul si rogi sa-ti transfere contravaloarea
  • varianta bancara: ceri la revolut reversarea banilor

Daca numarul este al tau, dar nu doreai sa-l incarci pe acela, ar fi varianta sa nu-l mai incarci pana la epuizarea creditului.

Anonim
Neaplicabil

Ia legătura cu serviciul clienți la numărul 300 și cere anularea tranzacției de asemenea ii poți contacta din aplicația My Orange chat Djingo.

Daca creditul nu a fost consumat acesta îți va fi restituit însă ai la dispoziție 24 ore.

RafaHelper
#StarMember

Salut @Boghian-Daniel

Poti cere un refuz la plata in aplicația Revolut din secțiunea "Ajutor". Trebuie sa ai in vedere ca dacă ai plătit un produs sau serviciu și în cele din urmă nu l-ai mai primit, chiar dacă ai încercat să rezolvi problema discutând cu comerciantul ai la dispoziție opțiunea de refuz la plată, prin care îți poți primi banii înapoi.

Această procedură este utilă atunci când un serviciu pe care l-ai achitat a fost anulat, un colet pe care l-ai comandat nu a mai fost livrat sau în situația unei tranzacții eronate.

In concluzie, ia legătura cu serviciul relații clienți Orange (https://www.orange.ro/contact/) mai întâi, iar daca nu rezolvi cu ei poți cere un refuz de plata.  

DanielaH
Moderator

@Boghian-Daniel, ai luat legatura cu colegii noștri? S-a rezolvat situația?

Roxy_3
Explorator entuziast

Poți lua legătura cu cei de la orange sa poată anula reîncărcarea sau sa îți facă o compensație dacă ești client orange !

Anonim
Neaplicabil

Daca încarc un nr. greșit Orange îmi va oferi o compensație?

Roxy_3
Explorator entuziast

Dacă încarci un număr greșit si este de pe abonamentul tău, va putea retrage de pe acel număr reîncărcarea , tu vei apărea pe

factura cu acea plata, dar la sfârșit ei o scad ! Vei vedea pe factura !

Anonim
Neaplicabil

Asta daca cel care a primit creditul nu la consumat deja.

Roxy_3
Explorator entuziast

Ma gândesc ca si-a dat seama pe loc ca a reîncărcat un număr greșit , deoarece persoana care aștepta reîncărcarea de drept i-ar fi zis! Și nu cred ca se consuma intr-o jumătate de ora toată minutele ! 🙈

Anonim
Neaplicabil

Însă dacă nu cunoștea procedura timpul trece.

Totul depinde de rapiditate și corectitudinea celui care primește creditul.

Roxy_3
Explorator entuziast

Așa este! Pentru asta exista comunitatea orange! 😜