anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Vi s-a întâmplat să sune ocupat, iar persoana apelată să spună că pierde apeluri?

Vio73
#StarMember
Dacă aveți exemple de astfel de întâmplări. Eu am avut în trecut, dar recent, nu.
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Cazuri de genul acesta apar in momentul in care sunt congestii in retea, iar lucrul acesta se poate observa in noaptea de revelion sau cand are loc un evenimet major si foarte multa lume utilizeaza telefonul in acelasi timp si in aceeasi zona de acoperiei a celulei de telefonie. Sau daca Dorel mai inteapa o magistrala de fibra optica si lasa jumatate din populatia Romaniei fara acces la reteaua GSM.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Razvan
#StarMember
Personal, nu mi s-a întâmplat, dar am citit multe cazuri relatate de abonați postpay și prepay pe aceasta speță, care au fost rezolvate în cele din urmă, cu investiții din partea ORO în locațiile respective.

Ascary
Campion certificat
Da. Mi s-a întâmplat și invers sa fiu apelat ,sa am semnal dar apelatului sa ii răspundă căsuța vocală.Asta se întâmplă pe vremea când aveam iPhone. Cu Samsung n-am mai avut probleme.

FaraUnID
Campion certificat
Cazuri de genul acesta apar in momentul in care sunt congestii in retea, iar lucrul acesta se poate observa in noaptea de revelion sau cand are loc un evenimet major si foarte multa lume utilizeaza telefonul in acelasi timp si in aceeasi zona de acoperiei a celulei de telefonie. Sau daca Dorel mai inteapa o magistrala de fibra optica si lasa jumatate din populatia Romaniei fara acces la reteaua GSM.

Pastilchen
Explorator
Nu. Nu mi s-a întâmplat până acum. ... Interesant lucru.

Miha_Z
#StarMember
Da mi s-a intamplat si ulterior discutand cu persoana respectiva am aflat ca nu avea pus apel in asteptare. Si se nimerea s-o sun in timpul altor apeluri si automat pe al meu nu-l primea.

Laura_cio
Senior
Da, mi s-a întâmplat doar invers, așa cum spune Ascary: sa fiu apelată ,sa am semnal, dar apelatului sa ii răspundă căsuța vocală. Am IPhone, asta o fi cauza.

Neaplicabil
N-am patit, genul asta de probleme existau inainte, mai ales in situatii de congestii pe vremea 2G, dar nici 3G nu era scutit, insa nu am mai avut asemenea probleme de multi ani. Posibil sa mai fie unele zone foarte aglomerate unde in anumite intervale orare sa se intample cate-un call drop.

MidnightCat
Junior
Poate sa verifice daca nu cumva optiunea "Do not disturb" (Nu deranja) a fost activata in telefon din greseala.