anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Yoxo - Nu pot sa primesc sms dupa portare

Unhaidu
Începător
Yoxo . Pot trimite sms dar nu pot sa primesc sms dupa portare. A mai intalnit cineva problema asta?
6 Răspunsuri 6

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Unhaidu salut! Bine ai venit în comunitate. Nu am mai întâlnit o astfel de situație, o voi transmite colegilor. Pentru că este nevoie de verificarea contului tău, ți-am trimis un mesaj în privat, pe adresa de e-mail.

FLo1
#StarMember
@Unhaidu: având în vedere că te-ai portat, verifică numărul centrului de mesaje. Îl găsești în setarile mesajelor text. Cu siguranță la tine a rămas cel vechi, utilizat până la portare. Pentru Orange numărul centrului de mesaje este +40744946000

Unhaidu
Începător
FLo multumesc. Am verificat inainte sa postez mesajul aici. Numarul centrului de mesaje era cel al Orange. S-a rezolvat. Multumesc.

FLo1
#StarMember
@Unhaidu: E bine că au făcut o ”excepție” și au fost operativi. În mod ”normal” cei de la Yoxo așteaptă rugăminți și invitații mai.... speciale, comparativ cu cei de pe abonament standard / prepay.

Unhaidu
Începător
FLo posibil ca portarea sa nu se fi realizat in timpul preconizat si de asta mesageria nu functiona decat trimitere. Revin peste o sapt cu pareri despre semnal, roaming si net

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Unhaidu mă bucur că s-a rezolvat între timp. Te așteptăm cu feedback 🙂