anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot adauga un numar prepay in contul meu My Orange?

Romeo_
Senior certificat
Mama mea are o cartela prepay.Pot adauga nr.de telefon in contul My Orange pe care il detin pt.a beneficia de bonusul la reîncarcare tinând cont de faptul ca eu fac reîncarcarea cartelei?
1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember
Salut @Romeo, Poți sa adaugi orice număr in contul My Orange, trebuie doar sa confirmi codul primit prin SMS. Astfel, atât tu cat si numărul de prepay veți primi extrabenefici.

Vizualizare soluţie în postul original

23 Răspunsuri 23

Romeo_
Senior certificat
E o idee sa se gestioneze pe un singur cont mai multe cartele(mai ales pt a ajuta batrînii care nu au cont My Orange sau nu se pricep sa il gestioneze)

Ascary
Campion certificat
Da,poți Romeo

teacher_
#StarMember
Poți să adaugi cate numere dorești, urmând pașii standard. Ideea este de a ușura accesul la reîncărcari/plati, printre altele.

Razvan
#StarMember
Da sigur ca da, numai ca trebuie să fi în posesia acelui număr când îl vei adăuga în My Orange, deoarece va trebui să introduci un cod de confirmare primit prin sms.

Vio73
#StarMember
Cu siguranță poți, fără nicio problemă. Dai un sms fără text la 599 și vei primi un cod prin sms și acesta va trebui introdus, ca să fie valid, în 15 minute dacă nu mă înșel. Oricum ai mai jos toți pașii pe care să-i urmezi! https://www.orange.ro/help/arhiva/contul-meu/cum-adaug-un-numar-nou-de-telefon-in-contul-meu-28433 Succes!

RafaHelper
#StarMember
Salut @Romeo, Poți sa adaugi orice număr in contul My Orange, trebuie doar sa confirmi codul primit prin SMS. Astfel, atât tu cat si numărul de prepay veți primi extrabenefici.

Vio73
#StarMember
Ok, mulțumesc! Ultima dată eu așa am procedat ( anul trecut). Oricum, pașii apar imediat, atunci când încerci să adaugi numărul.

Tina
Cunoscător certificat
Romeo, chiar este indicat sa adaugi un număr de prepay in contul meu. Frecvent, beneficiezi de oferte dacă reincarci on-line. In plus, îți gestionezi mai ușor resursele. Dacă vrei sa adaugi aceasta cartela, mergi pe accesarea contului meu din varianta de desktop. Din aplicație nu merge.

Neaplicabil
Da, poți .Dar dacă ai 3 luni minimum de când ești abonat . La intrarea în Orange nu te bucuri de prezumția de bonitate nici macar la un 28 de lei cât e o încărcare minimă de 5 euro .

DanielaH
Moderator
@Romeo, ai reușit să adaugi numarul PPY în contul tău My Orange? Te-au ajutat răspunsurile celorlalți membri ai Comunității?

Romeo_
Senior certificat
Nu Daniela,imi da eroare si nu stiu de ce 😞

RafaHelper
#StarMember
Salut @Romeo, Spune-ne ce pasi ai urmat si ataseaza un printscreen complet, altfel nu te putem ajuta.

Ascary
Campion certificat
Ciudat,am adăugat așa de test un număr prepay și a funcționat .

RafaHelper
#StarMember
@ascary si la mine merge fara probleme. @romeo poate nu esti admin pe contul respectiv.