anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Folosiți des funcția ,,apel wifi "?

Vio73
#StarMember
Este extrem de utilă, mai ales unde este semnal slab indoor.
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Da, o folosesc uzual în zonele cu semnal indoor deficitar de la Orange.

Vizualizare soluţie în postul original

13 Răspunsuri 13

Anca07
#StarMember
Nu am folosit-o niciodata, deoarece nu am avut ocazia.

Miha_Z
#StarMember
Nu am folosit apel wifi, pentru ca mai mereu m-am aflat in zone cu semnal Orange. Am noroc ca au semnal bun si n-am fost nevoita sa-l folosesc.

Vio73
#StarMember
Eu am folosit-o de câteva ori și merge impecabil. E utilă în locațiile cu semnal slab sau unde acesta lipsește.

Razvan
#StarMember
Da, o folosesc uzual în zonele cu semnal indoor deficitar de la Orange.

Ascary
Campion certificat
Da,o folosesc ,mai rar și doar atunci când semnalul este mai slab.

Firefly
Cunoscător
Eu am aflat de curând de aceasta opțiune, nu am avut cu cine sa încerc, nici nu știu cum se folosește mai exact dar acum chiar sunt curioasa asa ca o sa încerc și aceasta opțiune.

Romeo_
Senior certificat
Sincer nici nu stiu cum se foloseste,abia acum am auzit de aceasta functie.

Jay
Campion certificat
Am auzit de aceasta posibilitate, dar, n-am avut inca necesitatea s-o testez.. Mi se pare foarte ok pt cazul in care n-ai semnal, pt ca nu te taxează in plus cu nimic fata de apelul standard si foloseste nr rau de telefon..

catean
Junior entuziast
Folosesc aceasta functie pe un iPhone XS care are activ dual SIM. Am un Vodafone UK in slotul de sim fizic, si un eSIM orange . Tehnologia de pe iPhone XS care ne aduce functia dual-sim fiind dual stand by, in momentul in care esti intr-un apel pe unul dintre SIM-uri, celalalt este dezactivat. Cu functia WiFi calling, daca sunt pe WiFi si am un apel pe unul din SIM-uri, ambele ramand active deoarece convorbirile Orange sunt rutate prin internet (WiFI), nu prin reteaua Orange.

Neaplicabil
Nu o folosesc decat daca situatia o impune, deoarece pe VoLTE codecul negociat cu reteaua este mai calitativ decat prin apelare wireless. Sigur, se aplica cand apelurile sunt VoLTE la VoLTE.

mariussruben89
Explorator entuziast
Este o functie superba, având in vedere ca si eu stau in zona unde e si padure, iar releul de retea semnal, este departe de aici, semnalul in zona casei este slab de tot, de aceea cand sunt pe Apel Wifi, se aude si merge perfect, ca si cand ar fi 4g+ la semnal. Chiar recomand, apel wifi.

floraur
Junior entuziast
Buna ziua! Folosesc un XsMax, un Iphone 8Plus si doua Iphone 6. Cele doua Iphone 6 nu se pot conecta la Orange Wifi. Ma intereseaza foarte mult sa gasesc o rezolvare, pentru ca suntem intr-un con de umbra si nu avem decat o linie la Orange. Nu am nicio problema cu cele doua telefoane mai noi... functioneaza excelent si nu am ce sa comentez. Calitate convorbiri 10+ fara intreruperi, fara sincope.

DanielaH
Moderator
@floraur, bine ai venit în Comunitate! Întrebarea ta este foarte interesantă și cu siguranță răspunsurile vor fi utile pentru mai mulți membri. Te încurajez să deschizi un topic nou, separat, unde să adresezi această situație. Te așteptăm!