anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

nu pot trimite mesaje text

denisae
Începător

buna. nu reușesc să trimit mesaje text de câțiva ani. îmi apare mereu o eroare. (țin să mentionez ca am un iphone 13 pro max). nu i am dat importanță acestei probleme până acum dat fiind faptul ca nu prea aveam nevoie de aplicația standard de mesagerie dar acum chiar mi aș dori să aflu cum pot remedia situația. 

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Cel mai probabil, centrul de mesaje nu e setat, sau e gresit. Daca ai un Android, sau un alt telefon (non iPhone), la indemana, se poate remedia situatia in cateva minute. 🙂 Problema e la nivel de SIM.

Alternativ, poti sa faci o schimbare de SIM intr-un Orange Shop si se rezolva si asa.

Atentie totusi sa nu pleci cu (inca) un abonament de acolo. Deci, atentie la ce semnezi. 🙂 Nu de alta, dar au mai fost cazuri.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Cel mai probabil, centrul de mesaje nu e setat, sau e gresit. Daca ai un Android, sau un alt telefon (non iPhone), la indemana, se poate remedia situatia in cateva minute. 🙂 Problema e la nivel de SIM.

Alternativ, poti sa faci o schimbare de SIM intr-un Orange Shop si se rezolva si asa.

Atentie totusi sa nu pleci cu (inca) un abonament de acolo. Deci, atentie la ce semnezi. 🙂 Nu de alta, dar au mai fost cazuri.

Client Orange

am reusit! multumesc tare mult!