anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Există vreo aplicație de localizare a numărului apelant?

Sorin_11
Junior entuziast
Există vreo aplicație cu care să localizeze un număr de telefon de pe care ai fost sunat. De ce mă interesează??? Căci destul de regulat primesc diverse apeluri ba cu un prefix de țară "ciudat", de pe numere necunoscute sau de pe numere care nu sunt salvate în agenda teleonului și de pe care sunt apelat uneori insistent sau la ore destul de mici. Tin să precizez că nu desfășor vreo activitate în urma căreia numărul de telefon să aibă parte de o largă publicitate și îl dețin de cca18-19 ani.
1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember
Salut @Sorin_14, ‏‏‎ ‎ Nu exista o astfel de aplicatie. Pentru a preveni genul asta de apeluri indentifica sursa acestora. Daca te suna un numar din Romania, raspunde si vezi ce doreste iar la final intreaba de unde au numarul tau, dupa ce afli le poti comunica sa te stearga din baza de date pentru a nu mai fi contactat ulterior. PS: @Vio73 poti sa faci la fel pentru a scapa de tigai, varianta cu ocupatul nu este o solutie. ‏‏‎ ‎ De altfel, ar trebui sa ai in vedere ca atunci cand participi la un concurs si ti se cere numarul de telefon, sau iti faci card la vreo farmacie si oferi numarul de telefon, iti asumi faptul ca accea companie dar si companiile afiliate poate/pot folosi numarul tau de telefon pentru a te contacta. Tot ele pot vinde baza de date, printre care se afla si numarul tau de telefon, la companii terte care si ele la randul lor te pot contacta. ‏‏‎ ‎ Numerele din afara le poti bloca folosind optiunea din telefon daca ai apeluri frecvente de la acelasi numar. Daca nu sti cum sa faci acest lucru, spune-ne ce model telefon ai si te putem ajuta.

Vizualizare soluţie în postul original

17 Răspunsuri 17

Ascary
Campion certificat
:)) Nu cred ca a facut-o cu intentie,insa acum ca s-a edificat problema ar trebui sa editeze postarea colegul nostru.

Vio73
#StarMember
@rafa. Blogger, Mulțumesc! La varianta asta chiar nu m-am gândit!

ClaSSiC_1
Începător
Nu exista asa ceva