anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum obțin înregistrările dintre mine si 300?

Multimedia_tehn
Începător
Cum obțin înregistrare convorbirilor dintre mine și 300? Vreau sa le atașez în instanta la dosar pentru a demonstra abuzul, incompetenta și mai ales încălcarea cu buna știinta a legislației și încălcarea contractului și a dreptului petitional de către angajații orange.
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Nu toate convorbirile la 300 sunt inregistrate in modul audio. Cele care sunt inregistrare se poate obtine o copie a acestora printr-o cerere tip. GDPR-ul iti garanteaza dreptul de acces si intervetie asupra datelor cu caracter personal. Cum am spus, trebuie inaintata o cerere datata si semnata in acest sens si care trebuie sa primeasca numar de inregistrare din partea operatorului. Daca operatorul refuza se dea curs acelei soclicitari motivand cate in luna si in stele, te adresezi fie Autoritatii Naţionale de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal, fie plangere penala. In ambele cazuri trebuie atasate atat numarul de inregistrare al cererii tale cat si raspunsul operatorului. @FLo_1 Apelurile catre 112 sunt inregistrare si poti obtine o copie a acelei inregistrari printr-o cerere tip inaintata catre STS. Zilele trecute am gasit in parcarea unui supermarket un protofel cu documente si bani. Am sunat la 112 pentru a semnala acest aspect, ulterior fiind redirectionat catre ofiterul de serviciu IPJ Neamt. Daca vrei pot face o solicitare catre STS pentru a primi o copie a acelei convorbiri, doar pentru a demonstra ca se poate si este perfect legal. Daca la tine in oras, pe domeniul public, exista camere video de supraveghere instalate de municipalitate, poti obtine o copie a inregistrarilor in care apari tu, inaintand o cerere catre primarie sau politia locala sau catre entitatea care gestioneaza acel sistem CCTV. Daca discutam despre datele tale cu caracter personal, asa cum sunt ele definite in GDPR, nimeni nu-ti poate ingradi accesul la ele.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Vio73
#StarMember
Salutare! Nu știu dacă poți obține înregistrările de la Orange, dar poți încerca, dacă tu crezi că merită și ai foat nedreptățit cu ceva! Baftă!

FLo1
#StarMember
Acele "înregistrări” nu sunt pentru ”public” ci pentru analiza proprie a Orange făcută angajaților care îți răspund la acel ”Call center”. Dacă ar fi publice atunci s-ar știi și ai primi chiar și un număr de identificare a înregistrării, ceea ce nu e cazul. Dacă ai pasiune pentru așa ceva mai bine o rezolvi pe cont propriu: instalezi o aplicație de înregistrare apel și le ai gata salvate pe toate, la purtător. Atât de simplu.....

FaraUnID
Campion certificat
Nu toate convorbirile la 300 sunt inregistrate in modul audio. Cele care sunt inregistrare se poate obtine o copie a acestora printr-o cerere tip. GDPR-ul iti garanteaza dreptul de acces si intervetie asupra datelor cu caracter personal. Cum am spus, trebuie inaintata o cerere datata si semnata in acest sens si care trebuie sa primeasca numar de inregistrare din partea operatorului. Daca operatorul refuza se dea curs acelei soclicitari motivand cate in luna si in stele, te adresezi fie Autoritatii Naţionale de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal, fie plangere penala. In ambele cazuri trebuie atasate atat numarul de inregistrare al cererii tale cat si raspunsul operatorului. @FLo_1 Apelurile catre 112 sunt inregistrare si poti obtine o copie a acelei inregistrari printr-o cerere tip inaintata catre STS. Zilele trecute am gasit in parcarea unui supermarket un protofel cu documente si bani. Am sunat la 112 pentru a semnala acest aspect, ulterior fiind redirectionat catre ofiterul de serviciu IPJ Neamt. Daca vrei pot face o solicitare catre STS pentru a primi o copie a acelei convorbiri, doar pentru a demonstra ca se poate si este perfect legal. Daca la tine in oras, pe domeniul public, exista camere video de supraveghere instalate de municipalitate, poti obtine o copie a inregistrarilor in care apari tu, inaintand o cerere catre primarie sau politia locala sau catre entitatea care gestioneaza acel sistem CCTV. Daca discutam despre datele tale cu caracter personal, asa cum sunt ele definite in GDPR, nimeni nu-ti poate ingradi accesul la ele.

mihai_13
Maestru
"" cică"' se pot obtine numai cu o hotarare judecatoreasca la cererea unui procuror ...

Multimedia_tehn
Începător
Pai in acest caz, o să le fac publice pe cele inregistrate de mine și o să și testez "nelimitatul" de la Orange cu apel permanent către cartele de Vodafone că sunt gratis

Abonat
Explorator entuziast
O, wow! Totuși, ce s-a întâmplat la 300? Am avut și eu destule interacțiuni interesante în CallCenter, dar niciuna așa gravă încât să mă gândesc la un proces...