anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum dezactivez notificările în WhatsApp?

Pastilchen
Explorator
Folosesc un Samsung J6+ și am dezactivat sunetul pentru notificare la WhatsApp. Și totuși primesc răspuns la conversație cu prietenii cu notificare sonoră. Oare de ce? De unde ar mai trebui să dezactivez? Am intrat meniul telefonului la "Setări" și, în notificări pentru WhatsApp, am ales "fără". Și totuși WhatsApp are sunet când primesc mesaje. Are cineva vreo idee de ce-aș mai putea face?
1 Soluţie acceptată‚

teacher_
#StarMember
Salut! Intra in WhatsApp, pe cele trei puncte din colțul din dreapta, apoi selectezi setări, apoi selectezi notificări, și le oprești. E opțiune standard de oprire a notificărilor din meniul WhatsApp. Am atașat ss, sper sa te ajute.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

teacher_
#StarMember
Salut! Intra in WhatsApp, pe cele trei puncte din colțul din dreapta, apoi selectezi setări, apoi selectezi notificări, și le oprești. E opțiune standard de oprire a notificărilor din meniul WhatsApp. Am atașat ss, sper sa te ajute.

teacher_
#StarMember
Sau intra la notificări, caută aplicația WhatsApp, Informații despre aplicație, apoi apasă notificări, și blocheaza-le. Am atașat ordinea în pozele de mai jos. Sper să îți fie de folos! Sa ne spui daca te-ai desxurcat!

Pastilchen
Explorator
Mulțumesc frumos teacher_ pentru răspunsul prompt. Am intrat cum ai spus în meniul de la aplicație și am dezactivat notificările. De fapt era atât de simplu... M-a indus în eroare faptul că acolo văzusem setat un tip de notificare sonoră care nu era cel aflat în funcțiune, și-atunci mi-am zis că trebuie să fie în altă parte anularea notificării, neluând în seamă. Mulțumesc pentru explicațiile atât de clare și sugestive.

teacher_
#StarMember
Mă bucur că te-am putut ajuta. Îți doresc mult succes, și dacă mai ai ceva nelămuriri, sa ne scrii, poate te putem ajuta!

Valacchus
Junior entuziast
Multumesc mult si eu, aveam aceeasi problema...!