anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

0374744821 este numar de Orange?

Blond81
Junior
Este nr de Orange?
1 Soluţie acceptată‚

Salut tuturor! Numarul 0374744821este de la Orange. Toate persoanele care se inregistreaza in campania online si completeaza formularul de pe site sunt contactate ulterior de catre un agent Orange de la acest numar.

Vizualizare soluţie în postul original

23 Răspunsuri 23

tudor_t1
Junior
Flo1 - prespun ca glumiti.. Am răspuns, doar ca am fost pus in asteptare și am astepat ca fraierul.. Chiar daca era un apel legitim și nu o frauda, e doar pura nesimțire din partea acelui operator de callcenter.

FLo1
#StarMember
@tudor_t: Nu am altă replică decât consacrata deja.... ”Ghinion!”. În cel mai rău caz, dacă nu a fost un apel pentru ”cercetări statistice”, atunci a fost vreo ofertă de nerefuzat despre care vei fi informat pe email cu textul ”te-am apelat dorind să-ți oferim....”. Deci nu ai pierdut nimic irecuperabil.

Pololică
#StarMember
Am fost sunat de acest numar. Este de la Orange fidelizare.

tudor_t1
Junior
@flo1 - sper ca nu sunteti angajat al Orange

Salut tuturor! Numarul 0374744821este de la Orange. Toate persoanele care se inregistreaza in campania online si completeaza formularul de pe site sunt contactate ulterior de catre un agent Orange de la acest numar.

tudor_t1
Junior
Orange Assistant - e bine de stiut, insa ar fi frumos ca operatorul care ne suna de pe acel numar, sa zica ceva, nu sa ne puna on-hold.. 🙂

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Cred ca apelurile se fac automat, la intervale predefinite. Si daca nu au agent liber in momentul ala…te pun in asteptare pana se elibereaza cineva.
Client Orange

DanielaH
Moderator
@arsradu, în mod normal transferul se face instant, nu există timpi de asteptare, dar câteodată există și situații izolate, ca cea de aici, pe care colegii se străduiesc să le evite.

tudor_t1
Junior
@asradu - imi dau seama ca probabil aia e explicatia "tehnica" - insa la fel de logic e ca daca ma suna cineva si nu zice nimic 10 secunde, si nu il am in agenda, inchid imediat.. E metoda clasica folosita in wangiri scam si altele similare. 🙂