anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Marire abonament cu 2 euro pe serviciu de la 1 aprilie 2024

Flavius4566
Explorator

Salut ....a mai primit cineva înștiințare de mărire abonament cu 2 euro pe serviciu de la 1 aprilie 2024 ?e normal sa mărească an de an ???Abonamentul rămâne valabil pana la data scadentei sau cu mărirea se prelungește automat cu încă 2 ani?

24 Răspunsuri 24

Flavius, dacă nu încerci, nu vei reuși. Conectează-te cu datele contului tău și transmite un mesaj alegând ”Orange România Communications. Astfel vei putea atât descrie subiectul solicitării tale, cât și să atașezi cererea  ca document. Vezi screen-ul de mai jos:

FLo1_0-1708586139423.png

 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Dacă le depui cererea de reziliere, probabil vor avea o ofertă prin care îți vor reduce acea majorare.

Poți să le depui cererea din secțiunea Contact ( Trimite-ne un mesaj și selectezi reziliere sau cum îți apare):

https://www.orange.ro/contact/

Baftă! 

Razvan
#StarMember

Salut!

Interesant că la serviciul de satelit, OROC oferă 100 minute internaționale, te apuci să suni de pe conservă (stb) sau cardul CI+?

Depune cerere de reziliere și închide serviciul sau renegociază o prelungire de contract la un preț mai redus decât cel curent.

In al doilea screenshot apare: pentru fiecare serviciu fix de voce si tv...

Colegul nu specifica serviciile avute, dar inteleg ca are si numar de fix. Doar presupun prin context ca are un numar de Romtelecom (021...sau ce prefix judetean are).

Gabi_18
Junior entuziast

Deci sa înțeleg ca se mărește pretul doar pentru clienții OROC care au satelit? Eu de exemplu am la țară fibră optică (internet si tv). Am avut doar tv prin satelit de la OROC. Fibra a adus-o in sat Orange România si am facut migrare de servicii, de la satelit OROC,  la fibra OROC fiindcă nu puteam  sa renunț la OROC si sa trec la ORO pentru ca tocmai prelungisem cu juma de an înainte contractul la satelit OROC pe doi ani. Pe scurt, am fibra (internet si tv ) de la OROC. Se aplica vreo marire? Mulțumesc 

BlackWolf
Senior certificat

Mărirea se aplica pentru toate serviciile fixe (fibra optica, tv, satelit, telefonie fixa) Orange și OROC. Nu știu dacă se aplica pentru toți abonații, dar o parte au primit deja notificari, inclusiv eu. Mai vine un val de mariri și în martie. E posibil sa primești notificare de marire, e posibil sa nu primești notificare. Trebuie sa urmărești facturile

Factura doar pe mail sau se poate vedea și din My Orange? Că în factura din My Orange nu apare scumpirea.

BlackWolf
Senior certificat

Pai aceeasi factura o primesti in format pdf si pe mail si in My Orange. Eu am descarcat-o de pe mail si am vazut notificarea aia. Factura de pe mail iti apare la fel ca cea din My Orange? Daca nu ai primit notificarea in My Orange, inseamna ca ai scapat luna asta

Blue12
Senior

Am in familie abonament OROC, dar n-am primit inca nicio astfel de notificare, desi probabil vom primi fiindca acesta este in afara perioadei minime contractuale

Bumbi
Explorator

Totul este SmartIntelligence, internet de mare viteză, folosim Inteligenta artificiala...blablabla

Serviciile și produsele oferite prin cele mai sus menționate sunt jalnici.

Zici că facem bișniță la piață.

Păcat.