anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Actualizare CI online

lucianpx
Începător

As dori sa actualizez cartea de identitate online dar din aplicatie nu am gasit posibilitatea. Am vazut o postare din 2021 ca trebuie trimis un email cu noua CI dar nu stiu daca informatia mai este de actualitate.

Multumesc!

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Daca esti client Orange Romania SA (ceea ce banuiesc ca nu esti din moment ce ai incadrat intrebarea la OROC), se poate face din My Orange. Ai aici mai multe detalii.

Daca esti client Orange Romania Communications SA (adica fostul Telekom Fix), doar pe mail sau folosind formularul de contact de aici.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Daca esti client Orange Romania SA (ceea ce banuiesc ca nu esti din moment ce ai incadrat intrebarea la OROC), se poate face din My Orange. Ai aici mai multe detalii.

Daca esti client Orange Romania Communications SA (adica fostul Telekom Fix), doar pe mail sau folosind formularul de contact de aici.

Client Orange

Multumesc pentru raspuns. Imi puteti spune si catre ce adresa de email sa trimit noua CI? 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

In principiu, cred ca ti-ar fi mai util formularul de contact de mai sus. 🙂

Dar exista si cateva adrese de email daca iti e mai usor asa: sesizari@orange.com sau infoclienti@orange.com.

Mai multe detalii pe topicul asta.

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

In mod normal îți recomand actualizarea datelor într-un magazin Orange shop.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Orange Shop-urile sunt magazine Orange Romania SA. Orange Romania Communications SA are magazine diferite. 🙂

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

Daca este client oroc într-un magazin Orange communication.

Partea proasta e că se găsesc mai rar.

 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Dap... Asa e. Sunt destul de rare. Probabil ca in curand nu vor mai fi deloc. Cel putin asa cred. N-ar mai avea niciun sens, dupa migrarea celor doua institutii (ORO si OROC). Adica nu cred ca se vor desfiinta. Nu asta vreau sa spun. Dar ma gandesc ca vor deveni probabil Orange Shop-uri, si se vor ocupa de serviciile Orange de la momentul respectiv.

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

La cum evoluează lucrurile cred că va fi o perioada mare de așteptare.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Migrarea celor doua e programata/anuntata pentru anul asta. Acuma...evident ca n-o sa se produca peste noapte, si pana sa ajunga sa se vada si in magazine, probabil ca va mai dura o perioada... Dar daca totul merge ok, eu zic ca cel tarziu la inceputul anului viitor (daca nu chiar mai devreme) ar trebui sa incepem sa vedem modificarile si in magazine.

Client Orange