anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Unde a dispărut creditul PrePay?

AUREL_MARIAN
Începător

Am încărcat miercuri o cartelă PrePay de pe abonament unde a dispărut creditul?

8 Răspunsuri 8

Vio73
#StarMember

Salutare!

Să nu fi încărcat direct cu credit, pentru că se duce imediat. Poți intra pe chat Djingo în legătură cu un consultant, care să te ajute cu mai multe informații.

Baftă!

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Exact. Daca ai incercat cu credit, si nu ai activat si o optiune pe baza lui, acel credit se va consuma extrem de repede. 

Client Orange

FLo1
#StarMember

@AUREL_MARIAN: Înțeleg că ai primit creditul, dar pentru că nu a fost activată nici o extraopțiune, după nici 4 zile s-a topit. Corect? Poți vedea o confirmare a procesului de evaporare al creditului respectiv în contul tău MyOrange, la detalii convorbiri, dar te poți convinge dacă mai ai resurse pe cont verificând același MyOrange. Altfel un simplu apel la 333 sau *100# îți va confirma evaporarea creditului neconvertit în extraopțiune. 

Pentru o primă lecție, merită efectuată o reîncărcare cu resurse (extraopțiune), de minim5€, și vei fi relaxat o lună întreagă. Succes.

AUREL_MARIAN
Începător

Mi-am reîncărcat cartela prin my orange, suma a fost retrasa din cont dar opțiunea nu s a activat

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Ai incarcat direct cu optiune, sau cu credit? Poti verifica ce mesaj primesti cand suni la 333 (sau *133#)? Cum ai activat optiunea? Poti activa/reactiva o optiune si din aplicatia/contul My Orange, si de la *100#.

Te asteptam cu mai multe detalii.

Client Orange

Salut! @AUREL_MARIAN  uneori, suma apare ca retrasă, dar ea este blocată o perioada din contul tău și este la dispoziția Orange, care o va retrage la un moment dat. Probabil că va dura o perioada, as zice maxim 1-2 ore până situația se va rezolva. 

@AUREL_MARIAN: dublarea întrebărilor nu produce soluții mai rapide. Axează-te pe primul topic deschis. Numai bine.

DanielaH
Moderator

@AUREL_MARIAN, te așteptăm în continuare să revii cu mai multe detalii. Ai făcut reîncărcare cu credit sau cu opțiune?

P.S. am unit noi cele 2 thread-uri deschise de tine pentru a nu avea întrebări dublate