anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Stenograma convorbire telefonica

Lavinia77
Începător

Bună seara

Puteți sa-mi spuneți dacă se poate obține o stenograma a unei convorbiri din luna septembrie 2023 și dacă se mai poate obține facturile detaliate din anul 2013.

Mulțumesc 

5 Răspunsuri 5

MCostel
Cunoscător

Poți solicita însă nu cred că vei obține un răspuns favorabil.

Furnizorii de servicii nu se ocupa cu stenograme ei stochează doar date despre apeluri/sms-uri (data,ora,durata,cost etc.).

Pentru facturi detaliate mai vechi de 2 ani poti face o solicitare către Orange pentru a afla mai multe informații.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Din câte știu eu, nu se poate obține stenograma sau înregistrarea unei convorbiri decât în urma unei hotărâri judecătorești sau in urma unor proceduri judiciare asemănătoare  ( parchet, etc).Iar facturile detaliate, parcă doar cu maxim 2 ani in urmă, în niciun caz cu peste 10 ani.

Ai detalii cum poți obține factura detaliată din My Orange :

https://www.orange.ro/help/cum-pot-obtine-factura-detaliata-16308

Baftă! 

Jay
Campion certificat

Salut!

Facturile detaliate se pot vizualiza doar pe ultimii 2 ani, ai raspunsul unui reprezentant Orange aici.. Rezolvat: Detalii convorbiri mai vechi de 2 ani - Comunitatea Orange

Jay_0-1720116077312.png

Iar, pentru stenograme este nevoie de autorizare judecatoreasca, insa, cred ca trebuie sa fie ceva important sa se aprobe, in plus nu cred sa pastreze vreo companie mai mult de 3 ani astfel de date.. 

LEGE 235 12/10/2015 - Portal Legislativ (just.ro)

Noua lege "Big Brother", publicata: Cat timp vor pastra furnizorii datele tale de telefonie si inter...

 

 

delfinas
#StarMember

E vorba de o discutie cu un consultant Orange sau o conversatie privata intre tine si o persoana care nu e angajata la Orange?

Daca e a doua varianta, nu ai cum sa primesti ceea ce iti doresti, teoretic  a fost o discutie intre tine si acea persoana, pe care doar voi ati auzit-o, in afara de situatia in care aveti telefoanele ascultate.

Cat despre facturile detaliate, nu stiu daca le mai are Orange in arhiva dupa 11 ani.

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Legat de convorbire: depinde de ce anume s-a discutat. Dacă ai vorbit de un contract, ar trebui să existe convorbirea "la dosar" pentru confirmarea celor discutate. Poți face o cerere și vezi cum poți întra în posesie (și ce pași juridici sunt necesari). 

Legat de factura detaliată: vezi pe mail dacă mai găsești ceva. Legal, documentele contabile se țin între 5 și 10 ani.