anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum dezactivez opțiunea suporter?

Tina
Cunoscător certificat
Prin vara am incercat sa activez opțiunea suporter pentru a primi net suplimentar. Nu am primit nimic, am crezut ca nu funcționează, dar acum analizând factura detaliata, văd ca sunt suporterul echipei Voluntari. Cum șterg aceasta opțiune? Mulțumesc!
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Pentru dezactivarea opțiunii Suporter se procedează în felul următor: - pentru PrePay: SMS gratuit la 321 cu textul STOP si numele echipei - pentru abonament: SMS la 8389 cu text “STOP FANxxx” (ex. mesaj STOP FANDinamo) Pentru reînscriere se trimite SMS gratuit numele echipei noi la 321.

Vizualizare soluţie în postul original

18 Răspunsuri 18

Vio73
#StarMember
Eu am reușit doar prin apel la 300. Am încercat mai multe variante și nu am reușit. Mai există varianta cu Chat Djingo sau să iei legătură prin intermediul secțiunii Contact din My Orange și altele. Succes!

teacher_
#StarMember
Salut, Pentru a iesi din programul PrePay suporter trimite gratuit la 321 un SMS cu textul STOP si numele echipei. Daca nu reusesti dezactivarea prin numarul scurt 321, poți apela serviciul clienți (numărul unic 300) și vor dezactiva ei. In cazul tau, ar trebui sa scrii STOP FC Voluntari. Apoi, daca vrei sa beneficiezi de un bonus consistent , prin februarie, când începe campionatul poți trimite mesaj gratuit din nou la numărul 321 cu textul unei echipe din vârful clasamentului, CFR, Astra, Steaua sau U Craiova, pentru a avea un bonus rezonabil... Ai detalii despre toate echipele aici https://www.orange.ro/info/sport/echipe/ Eu am cu FCSB, și în ultimele 2 luni am primit cam 7 sau 8 GB...

Vio73
#StarMember
Eu am încercat variantele astea de mai multe ori și nu am reușit. Dar cine știe, poate a fost vreun bug, ceva!

teacher_
#StarMember
Vio, tu cu ce echipa erai înscris?

Vio73
#StarMember
Eram înscris cu FCSB.

teacher_
#StarMember
Cred că trebuia să dai mesaj cu Stop Steaua... Nu FCSB...

Vio73
#StarMember
Am dat în toate felurile și tot primeam sms-uri cu rezultatele în continuare.

Tina
Cunoscător certificat
Teacher, nu merge!

Vio73
#StarMember
Asta am pățit și eu până mi-am luat inima-n dinți și am sunat la ei.

delfinas
#StarMember
Eu am cu Dinamo si, cand se mai intampla sa inscrie sau chiar sa castige :))), primesc net. Desi am net suficient, tot nu am incercat sa renunt la optiune, mai primesc info despre echipa.

Vio73
#StarMember
Sincer, eu o instalasem de probă. Chiar în luna în care am dezinstalat-o, mi s-a spus și că intrase pe costuri ( deci nu mai era gratuită).

DanielaH
Moderator
@Tina, ai reușit să dezactivezi opțiunea suporter?

DanielaH
Moderator
Pentru dezactivarea opțiunii Suporter se procedează în felul următor: - pentru PrePay: SMS gratuit la 321 cu textul STOP si numele echipei - pentru abonament: SMS la 8389 cu text “STOP FANxxx” (ex. mesaj STOP FANDinamo) Pentru reînscriere se trimite SMS gratuit numele echipei noi la 321.

Daca ar si functiona.... 🤔 , am incercat toate modalitatile si ba spune ca nu gaseste ba altele