anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot sa blochez un numar care a fost redirectionat catre numarul meu de telefon?

AdrianDC
Junior

Salutare. Pot sa blochez un numar care a fost redirectionat catre numarul meu de telefon. Ma intereseaza sa nu mai redirectioneze nici un apel catre numarul meu de telefon

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Din pacate, cel care si-a activat redirectionarea catre numarul tau e si cel care trebuie s-o dezactiveze. Dezactivarea se poate face foarte usor, tastand ##002# urmat de tasta de apel. Dar din nou, asta trebuie facut de pe numarul de pe care se face redirectionarea.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Din pacate, cel care si-a activat redirectionarea catre numarul tau e si cel care trebuie s-o dezactiveze. Dezactivarea se poate face foarte usor, tastand ##002# urmat de tasta de apel. Dar din nou, asta trebuie facut de pe numarul de pe care se face redirectionarea.

Client Orange

Multumesc! Mi se parea normal sa am si eu posibiliatea de a controla aceasta functie, dar se pare ca nu se poate.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Cu placere! 🙂

Poti incerca si un apel la 300/0374 300 300 (din orice retea) si vezi daca au ei vreo solutie. Dar in mod normal, serviciul se activeaza/dezactiveaza de pe telefonul care face redirectionarea. Nu de pe cel care le primeste.

Daca au ei vreo solutie pe partea lor...eu n-o stiu. Pe de alta parte, nici n-am avut vreodata nevoie. Asa ca poti incerca si asta.

Client Orange

Multumesc!

Teoretic, ai varianta sa blochezi numerele care te suna, dar asta este o setare a telefonului, nu a numarului.

Cum zice si Radu, solutia cea mai indicata este ca redirectionarea catre numarul tau sa inceteze de la numarul care o face (asa nu te va mai stresa nimeni).

mihai_13
Maestru

Adrian "chestia" asta pe care inca nu am auzit o pe "comunitate" pare a fi cea mai  "tare"  farsa pentru a stresa un cunoscut  ... acel individ plateste pentru redirectionare  ca sa te streseze pe tine ( din cate stiu eu serviciul redirectionare apel este cu plata in orice retea) 

Acum  tu trebuie sa stii persoana care a facut acest lucru (sau macar numarul  de telefon) care  a facut acest lucru  , sunt curios daca este tot din reteaua Orange   ca atunci trebuie sa ei legatura cu serviciul clienti telefonic  (sau mai bine prin imal )  si sa le explici situatia in care esti  ,  sunt convins ca acea persoana  nu are "legal"  dreptul sa redirectioneze numarul sau de telefon pe numarul tau ...

Daca numarul nu este din reteaua Orange trebuie sa mergi  sau sa suni la reprezentantii retelei terte si tot asa sa le explici situatia ...

Daca nu ai  succes nici asa te poti adresa la ANPC sau chiar la politie 

Sunt convins ca ai sa ai sorti de "izbanda" deoarece acea persoana care a redirectionat numarul nu are dreptul  sa foloseasca numarul altei persoane sub nici o forma .

Normal era ca eu sa ppt accepta sau refuza,

redirextionare catre numarrul meu de telefon