anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot rezilia un abonament de voce în 14 zile?

Adinan73
Începător

Pot rezilia abonament voce în 14 zile? Daaa...

Motiv :consultant Orange îmi promite abonament de 6 Euro și vine contract de 10 €. Am PrePay vechi și doresc telefon în rate lunare și îmi spune ca după 12 luni. În magazin online există oferta. La 7 zile îmi emit prima factură cu termen limită de plată, altfel papa apeluri. Ce să fac? Renunț sau îmi face Orange o ofertă corectă!? 

1 Soluţie acceptată‚

Blue12
Senior

Poti rezilia gratuit un abonament Orange in termen de cel mult 14 zile de la activarea acestuia. Daca cele 14 zile au trecut, il poti rezilia oricand, dar contra unei taxe.

Iti recomand sa suni la serviciul clienti 300, sau chiar la 401 pentru a intra in legatura direct cu un operator caruia sa ii explici situatia ta si sa-i spui ca te-ai razgandit. Poti face acest lucru si intr-un magazin Orange. Ma tem ca daca depui cererea de reziliere pe email, aceasta nu va fi solutionata in cele 14 zile in care ai dreptul sa te razgandesti, deci ti se vor solicita penalitati. De aceea, iti recomand sa vorbesti cu un consultant, ca sa rezolvi aceasta problema cat mai rapid.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

Vio73
#StarMember

Salutare!

Sigur că poți, dar nu aici trebuie să scrii, ci din secțiunea Contact, adică de aici:

https://www.orange.ro/contact/

În Comunitate, noi putem să te ajutam doar cu sfaturi, pentru că suntem în mare parte clienți simpli!

Baftă!

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Poti renunta la un abonament online/telefonic in 14 zile. 

Recomandarea mea, daca vrei telefon in rate, este sa pastrezi prepay-ul si sa iti iei telefonul in rate, de oriunde, folosind un card de credit. Iti pot recomanda Orange Money, cu care ai 12 rate, oriunde in lume (la orice comerciant care suporta plata cu card), la cumparaturi se peste 300 de lei. 
Trebuie doar sa ai un venit cat de cat decent si declarat la ANAF. Tot ce trebuie sa faci e sa-ti descarci aplicatia si sa urmezi pasii pentru a creea un cont si a-ti adauga un card de credit. 

Client Orange

Blue12
Senior

Poti rezilia gratuit un abonament Orange in termen de cel mult 14 zile de la activarea acestuia. Daca cele 14 zile au trecut, il poti rezilia oricand, dar contra unei taxe.

Iti recomand sa suni la serviciul clienti 300, sau chiar la 401 pentru a intra in legatura direct cu un operator caruia sa ii explici situatia ta si sa-i spui ca te-ai razgandit. Poti face acest lucru si intr-un magazin Orange. Ma tem ca daca depui cererea de reziliere pe email, aceasta nu va fi solutionata in cele 14 zile in care ai dreptul sa te razgandesti, deci ti se vor solicita penalitati. De aceea, iti recomand sa vorbesti cu un consultant, ca sa rezolvi aceasta problema cat mai rapid.