anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot cumpara un telefon nou la fidelizare daca sunt in perioada contractuala?

Miha_Z
#StarMember
Pot cumpara un telefon nou la pret de fidelizare daca inca sunt in perioada contractuala?
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember

Cu Early Upgrade nu trebuie sa mai astepti pana la terminarea contractului anterior. Platesti contravaloarea serviciului Early Upgrade, pe care o calculam in functie de valoarea lunara a abonamentului tau si de numarul de luni ramase din perioada contractuala, la care aplicam un discount de 60%. https://www.orange.ro/servicii/early-upgrade/

 

UPDATE: serviciul Early Upgrade nu mai este disponibil. Poti cumpara un telefon nou la fidelizare o data la 18 luni.

Vizualizare soluţie în postul original

30 Răspunsuri 30

Ascary
Campion certificat
Da,poti in ultimele 6 luni de contract.

Vio73
#StarMember
Poți. Dacă ai contractul pe 24 de luni, poți să iei telefon după 18 luni.

Razvan
#StarMember

Cu Early Upgrade nu trebuie sa mai astepti pana la terminarea contractului anterior. Platesti contravaloarea serviciului Early Upgrade, pe care o calculam in functie de valoarea lunara a abonamentului tau si de numarul de luni ramase din perioada contractuala, la care aplicam un discount de 60%. https://www.orange.ro/servicii/early-upgrade/

 

UPDATE: serviciul Early Upgrade nu mai este disponibil. Poti cumpara un telefon nou la fidelizare o data la 18 luni.

Florin_D
Cunoscător certificat
Am vazut in alte tari ca orice companie de telefonie mobila isi suna clientii la fiecare 6-12 luni pentru ai fideliza cu diferite pachete si chiar telefoane de ultima generatie la 0 Euro doar pentru a-si tine clientii. Din pacate in Romania sunt din ce in ce mai putine telefoane la 0 Euro pret de achizitie, telefoane de cele mai multe ori de proasta calitate plus ca nu prea te suna nimeni pentru fidelizare sau daca o fac, fidelizarea este de toata jena 😞 Imi pare rau ca trebuie sa spun asta dar dar asa se intampla!

Miha_Z
#StarMember
Eu am fost sunata in fiecare an pentru fidelizare sau pentru a mi se prezenta pachetul Orange Love. Ultimul apel a fost chiar acum 2 saptamani. De cele mai multe ori sunt contactata de parteneri Orange, probabil din dorinta de a incheia cat mai multe contracte.

Vio73
#StarMember
Mi s-ar părea mai corect să ai posibilitatea de a alege un telefon de top la 0 euro, dar cu un abonament mare.

Miha_Z
#StarMember
Intr-adevar Florineatza in strainatate politica de fidelizare este net superioara celei practicata in tara noastra. Consider ca principalul factor al acestui lucru este faptul ca acolo se cumpara mai mult telefoane la liber.

Vio73
#StarMember
Am înțeles că există telefoane gratuit, dar și abonamentele sunt mult mai scumpe și cu resurse mai puține ( de regulă).

Tina
Cunoscător certificat
Si eu am fost interesată de acest aspect, și se pare ca mai am puțin de așteptat pentru a cumpara un telefon. Cea mai simpla modalitate de a afla data când vei putea achiziționa un telefon este sa accesezi My Orange. La beneficii, poți sa afli toate detaliile. In opinia mea Early update este pentru achiziția de telefoane de ultima generație, pentru cei foarte pasionați de tehnologie. Pentru un telefon normal, e mai bine sa am putina răbdare.

Vio73
#StarMember
Am spus-o de mai multe ori, că nu prea rentează acel Early upgrade.

Razvan
#StarMember
Dacă ai un abonament mare, și vrei sa îți reduci costurile, iei un telefon de buget și un abonament redus. Pentru unii merita, pentru alții sunt alte opțiuni mai bune, depinde, de la caz la caz.

Vio73
#StarMember
Poate fi o opțiune foarte bună un abonament mai mare și telefon la un preț excelent. Per total, ieși foarte bine.

Ascary
Campion certificat
Întrebarea care se pune in scenariul propus de Răzvan,totuși în perioada contractuala se pot face abonamente mai mici fata de cele avute anterior?

Razvan
#StarMember
Da, cred ca se pot face, deoarece practic scapi de perioada contractuala anterioara.