anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Portare cartela prepay Vodafone la abonament Orange

c3p0
Junior entuziast
Se poate porta o cartela prepay Vodafone la un abonament Orange?
Eu am abonament Orange de aproape 6 ani.
1 Soluţie acceptată‚

svetalex
Senior certificat

Uite ce informații am găsit pe site: 

Pentru a veni cu numărul in reţeaua Orange, te aşteptăm în oricare dintre magazinele noastre.

Iată mai jos ce trebuie să ştii:

  • ai nevoie de actele necesare pentru activarea unui abonament si o factură recentă, emisă de operatorul vechi (furnizorul donor)
  • completezi cererea de portare pe loc
  • alegi oferta de care vrei să beneficiezi
  • dacă alegi portarea cu un număr provizoriu, ți se va aloca un număr de telefon Orange și o cartelă SIM corespunzătoare, pe care o vei putea folosi până când numărul tău se portează în rețeaua Orange
  • dacă alegi portarea fără un număr provizoriu, numărul pe care ai ales să îl portezi va râmâne activ și îl vei putea folosi până la realizarea portării
  • numărul tău se va porta în rețeaua Orange în 3 zile lucrătoare din momentul acceptării cererii de portare de către furnizorul donor.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Da, ar trebui sa se poata. Mergi intr-un shop si fa o cerere de portare. Te poti porta si la prepay si la abonament.
Client Orange

And04
Senior
Salutare, Da, se poate face intr-un Orange Shop. Daca vrei sa achizitionezi si un telefon, din cate stiu, poti face portarea si online. Vezi aici doua topicuri similare: https://comunitate.orange.ro/questions/2839338-portare-vodafone-prepay-orange https://comunitate.orange.ro/questions/2919142-portare-cartela-prepay-vodafone-orange

svetalex
Senior certificat

Uite ce informații am găsit pe site: 

Pentru a veni cu numărul in reţeaua Orange, te aşteptăm în oricare dintre magazinele noastre.

Iată mai jos ce trebuie să ştii:

  • ai nevoie de actele necesare pentru activarea unui abonament si o factură recentă, emisă de operatorul vechi (furnizorul donor)
  • completezi cererea de portare pe loc
  • alegi oferta de care vrei să beneficiezi
  • dacă alegi portarea cu un număr provizoriu, ți se va aloca un număr de telefon Orange și o cartelă SIM corespunzătoare, pe care o vei putea folosi până când numărul tău se portează în rețeaua Orange
  • dacă alegi portarea fără un număr provizoriu, numărul pe care ai ales să îl portezi va râmâne activ și îl vei putea folosi până la realizarea portării
  • numărul tău se va porta în rețeaua Orange în 3 zile lucrătoare din momentul acceptării cererii de portare de către furnizorul donor.