anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange, lipsa comunicare

Khristy36
Junior entuziast

Fac un nou ab ,cu noua oferta pe data de 6.4. si pe data de 10.04 imi aduce curierul cartela cu avizul marfi de insotire pe alt nume.Treaca asta, astept sa imi fie activat nr in retea.Intr-un final sun la 300, si imi spune ca ab va intra in vigoare de pe data de 21,cer sa fie activat de pe data de10.Ok, in 24 de ore va fi activ, imi spune.Ieri dupa cele 24 de ore, pt ai impulsiona le trimit mail si le specific ca in contract scrie ca dupa 4 zile maxim se activeaza semnalul si sa-mi rezilieze contractul.La 5 min dupa ce le trimit mail, surpriza, se activeaza semnalul.Totul ok, dar azi la ora 10 stop semnal, primesc mail, cu contract reziliat.Ma asteptam totusi sa fiu sunat.Am sunat la r.c. si nu se mai poate face nimic, decat un nou ab, cu oferta curenta, dar fun 11 la 5.5 euro, nu mai este valabil decat la portare.

1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember

Salut! Peste ceva timp, se va activa din nou oferta cu 50% reducere, cu siguranță o vei mai prinde. 

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

Pololică
#StarMember

Salutare!

Trista intamplare, dar, juridic, cred ca a fost o problema. Daca pe acel aviz era alt nume, nu ar fi trebuit sa ajunga la tine.

Nu stiu ce sa-ti recomand (nu stiu cum se procedeaza in astfel de situatii), dar, daca tot vrei acel abonament (si nu te incurca stergerea vechimii si a punctelor), poti porta pe cartela in alta retea si saptamana viitoare sa te portezi inapoi.

Prea putin ma intereseaza nr, ci ab , ca acum acelasi ab fan 11 la jumatate de pret, nu mai este decat la portare

Pai, atunci solutia ar fi simpla (sa zic asa): porteaza un numar si ai abonamentul.

Totusi, daca nu ma insel, aceste abonamente sunt doar SIM Only, adica fara achizitie de telefon pana nu expira perioada (auzisem la un moment dat ca, daca se achizitioneaza un telefon, pretul  abonamentului revine la valoarea intreaga).

Ma interesa ab, de 5.5, care acum nu mai exista, decat la portare.Am inteles solutia, ta , dar pot porta si o cartela, noua din alta retea?

Eu asa inteleg: orice numar portat (nu se face diferenta intre cartela sau abonament).

https://www.orange.ro/abonamente/oferta-portare/

Doar abonamente

Razvan
#StarMember

Salut! Peste ceva timp, se va activa din nou oferta cu 50% reducere, cu siguranță o vei mai prinde. 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Destul de neplăcută întâmplarea și faptul că nu ți-au dat posibilitatea să alegi altceva la aceeași bani.

Cred că nu ai alte posibilități decât să portezi un alt număr sau să aștepți altă ofertă asemănătoare.

Baftă!

Gabriel_12
Junior entuziast

Poți sa te portezi din alta rețea indiferent dacă e abonament sau prepay pentru oferta 5,5 euro pe 24 luni .