anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Oferta abonament

traianttr
Junior entuziast

Bună ziua, am sunat la relații clienți și am primit o ofertă pentru cele doua abonamente pe care le dețin, Fun 8 cu reducere 2 euro (mi s-a spus ca permanentă). Nu știu dacă să accept, în ideea în care după expirarea perioadei contractuale să nu se mărească la 8 euro. Am primit asigurări de la operator ca atât timp cat am două abonamente în cont vor rămâne reduse cu 2 euro. În prezent am două abonamente Fun 6, dar la unul plătesc 7 euro, pe prelungire tacită. Ce mă sfătuiți să fac? Mulțumesc !

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@traianttr: După stabilirea detaliilor și solicitarea pe email a celor discutate ca ofertă, poți să accepți întrucât ofertele vor fi într-o continuă oscilare, dar ce e stabilit... rămâne stabilit și asigurat. Nu știu dacă va fi pe viață, dar cel puțin 2 ani sigur ești acoperit. Rămâne să decizi și în funcție de ceea ce contează pentru tine (volum de resurse, acces roaming, alte servicii). 

Vizualizare soluţie în postul original

14 Răspunsuri 14

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Salutare!

Eu te sfătuiesc să o ceri ( anexa la contract) pe email, o studiezi, iar dacă îți place apeși pe butonul galben ,,Accept" , iar dacă nu, apeși pe ,,Refuz". Și mai încerci o tură!

Simplu și elegant, eu așa fac.

Baftă!

traianttr
Junior entuziast

Mulțumesc! Cred ca așa  o sa procedez.

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Cu plăcere! Așa și trebuie!

FLo1
#StarMember

@traianttr: După stabilirea detaliilor și solicitarea pe email a celor discutate ca ofertă, poți să accepți întrucât ofertele vor fi într-o continuă oscilare, dar ce e stabilit... rămâne stabilit și asigurat. Nu știu dacă va fi pe viață, dar cel puțin 2 ani sigur ești acoperit. Rămâne să decizi și în funcție de ceea ce contează pentru tine (volum de resurse, acces roaming, alte servicii). 

traianttr
Junior entuziast

Mulțumesc frumos!

MCostel
Explorator

Salut,

Daca nu te folosești de beneficiile abonamentului (gen puncte thank You, achiziții telefoane) oferta nu pare atractiva.

După expirarea perioadei contractuale vei plăti abonamentele la preț normal minus discount family 2 euro (daca discountul va mai fi disponibil după expirarea contractului).

 

traianttr
Junior entuziast

Mulțumesc!

FLo1
#StarMember

@traianttr: Te așteptăm în comunitate să ne menționezi dacă ești mulțumit de alegerea făcută și/sau cum a decurs procesul de modificare a abonamentului (durată, dificultate, alte peripeții... după caz).  Numai bine și o zi cu spor.

traianttr
Junior entuziast

Bună ziua, am refuzat deocamdată propunerea celor de la Orange. Îmi propuseseră apoi reducere doar la un abonament, de 4 euro, dar cu resurse mai puține și am refuzat. Au menționat ca abonamentul Fun 6 nu mai există, dar eu am văzut ca încă se folosește.

Treci pe cartela prepay iar apoi îți faci fun6  la jumătate de preț.

Foarte bine că ai refuzat.

Mulțumim Traian. Ca idee scurtă: Orice variantă e mai bună decât ”nici o variantă”. Trecerea prin PPY presupunea pierderilor tuturor facilităților acumulate ca abonat și reluarea de la zero în cazul că refăceai abonamentul. Deci recomand PPY (și eu am), dar DOAR dacă nu vrei să revii pe abonament.

RafaHelper
#StarMember

Salut @traianttr

Daca nu mai ai perioada contractuala pentru acele numere, fa cerere de portare si o sa primești același abonament FUN 8 sau FUN 9 cu un cost total de 2 euro sau 4 euro. Poti sa plătești chiar mai puțin decât ti s-a oferit acum.

Mulțumesc!

Pololică
#StarMember

Salutare!

Nu ar fi o problema prea mare daca reducerea ar fi doar pentru primii doi ani (perioada minima contractuala) intrucat poti renegocia contractul la cu putin inainte de finalul lui (in ultimile 6 luni poti cere renegociere). Conteaza mai mult ce beneficii ai si daca iti sunt folositoare.

PS: din cate vad, oferta actuala pentru Fun 9 cuprinde:

  • 20% reducere (adica 7.20E lunar ->nu sunt 2E in cap, ci 1.80E reducere)
  • 25GB ai abonamentului + 25GB bonus (adica un total de 50GB)
  • 200 minute internationale
  • acces la cateva canale TV prin Orange TV Go
  • nelimitat minute si SMS-uri nationale
  • FARA ACCES LA ROAMING

Asigura-te ca abonamentul iti ofera ce ai nevoie. Personal prefer sa am acces la roaming (nu stau sa cer abonament cu acces la roaming si apoi sa sunt sa "refuz" oferta cand ma intorc din concediu. Mi se pare un romanism de doi bani. Prefer sa pun pe masa din prima necesitatile si de acolo sa plec cu negocierea, iar roamingul este un "must have" pentru mine. Daca mi se taie, "tai" si eu contractul).