anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu pot face backup pe whatsapp

Teodora88
Junior

Buna ziua,

ma confrunt cu următoarea problema: am un telefon iPhone 13 actualizat cu ultima versiune iOS 16.2, spațiu pe Cloud dar nu pot face backup pe whatsapp. Îmi apare doar mesajul “se pregătește”.

am făcut revenire la setările din fabrica, tot ce a fost necesar dar tot nu funcționează 

ce e de făcut?

1 Soluţie acceptată‚

PROBLEMA REZOLVATA !!!!

UPDATE APLICATIE ! (intra aplicatie din magazin si updte. functioneaza - eu aveam aceeasi pb)

Vizualizare soluţie în postul original

52 Răspunsuri 52

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut!

Ai incercat sa faci backup direct din iCloud dupa cum e mentionat mai sus?

Client Orange

Am făcut. Merge prima oară

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Ok... Si nu e ok? Nu inteleg. Cum adica "prima oara"? ce se intampla dupa aceea?

Client Orange

După aceea nu mai merge, continua sa se pregătească 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Cu backup facut direct din iCloud?

Client Orange

Da

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Cand incerci sa faci backup direct din iCloud, iti ramane in procesare?

Poate nu m-am exprimat eu corect. Solutia la problema asta este efectuarea acelui backup direct din iCloud. Nu din aplicatie. Problema este cu aplicatia in sine. Deci daca nu cumva ramane suspendat si cand faci backup normal de iCloud (din afara aplicatiei), atunci asta e solutia.

Client Orange

Merge din iCloud. Dar nu înțeleg ce s-a întâmplat de mai funcționează din aplicație? Pana de curând mergea 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Aplicatia are un bug. Foarte multa lume se plange de asta. Pana cand nu se rezolva pe partea WhatsApp, nu o sa mearga. Cum am zis, solutia in cazul asta este backup direct din iCloud. 

Client Orange

Ok. Mulțumesc pt soluție.

nu ii mai fac nimic 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Pai nu prea ai ce sa-i faci. 🙂 Problema nu se poate remedia de pe partea ta. Trebuie rezolvata problema de catre cei de la WhatsApp. E aplicatia lor. Asta e doar o metoda alternativa ca sa poti sa faci backup pana atunci. 🙂 Odata ce se va remedia problema, vei putea face backup de oriunde.

Client Orange

Da, acum este in proces. Vedem cum se va incheia.

Nu, in continuare ma confrunt cu aceeași situație.

Pana se rezolva rin aplicatie. Facem din icloud. Important sa nu pierdem datele.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Exact! 🙂 Asta e toata ideea. Sa poti face totusi backup, in caz ca ai nevoie. Datele nu se pierd, atata timp cat nu dai resetare la telefon sau ceva. Sunt oricum stocate local, pe telefon. Dar binenteles ca e bine sa ai si un backup online, motiv pentru care am propus solutia acelui backup direct din iCloud.

Buun. Deci e ok. Ma bucur ca functioneaza! 🙂

Client Orange