anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Modificarea abonamentului in perioada contractuală

Robert_Istrate
Începător
Bună seara.As vrea să știu dacă se poate modifica abonamentul cu unu de aceași valoare sau mai sus in perioada contractuală (țin să menționez că vreau să mă mut de la un abonament fara roaming la unu cu roaming)
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Se poate face acest lucru, dar trebuie să știi că ți se prelungește perioada cu 24 luni, din momentul prelungirii, în funcție de cum reușești să negociezi.E cam greu să reușești să nu ți se prelungească perioada, dar merită încercat. Vezi că acum ai Fun 10, redus la 8 euro, Fun 12, redus la 8,60 și chiar Smart 15 (nelimitat național) la 12 euro, dacă îl prelungești online. Din păcate, nu cred că poți s-o faci tu direct, dacă mai ai perioadă mare contractuală, dar dacă ești în ultimele 6 luni, poți încerca. Dacă nu, sună la 300 și cere ajutor. Ai abonamentele fără telefon aici: https://www.orange.ro/magazin-online/abonamente-fara-telefon?gclid=Cj0KCQjw852XBhC6ARIsAJsFPN0pDd41aY1cBoRF6S0M6q-M0lfcLBeHr0aSiDjxN9k4ftKe3HT2KzQaAuv7EALw_wcB&gclsrc=aw.ds Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Vio73
#StarMember
Salutare! Se poate face acest lucru, dar trebuie să știi că ți se prelungește perioada cu 24 luni, din momentul prelungirii, în funcție de cum reușești să negociezi.E cam greu să reușești să nu ți se prelungească perioada, dar merită încercat. Vezi că acum ai Fun 10, redus la 8 euro, Fun 12, redus la 8,60 și chiar Smart 15 (nelimitat național) la 12 euro, dacă îl prelungești online. Din păcate, nu cred că poți s-o faci tu direct, dacă mai ai perioadă mare contractuală, dar dacă ești în ultimele 6 luni, poți încerca. Dacă nu, sună la 300 și cere ajutor. Ai abonamentele fără telefon aici: https://www.orange.ro/magazin-online/abonamente-fara-telefon?gclid=Cj0KCQjw852XBhC6ARIsAJsFPN0pDd41aY1cBoRF6S0M6q-M0lfcLBeHr0aSiDjxN9k4ftKe3HT2KzQaAuv7EALw_wcB&gclsrc=aw.ds Baftă!

Pololică
#StarMember
De putut, se poate modifica (cu unul cu o valoare mai mare). Presupun ca ai abonament de 8E, deci migrarea catre cel de 10E nu ar fi asa costisitoare. Mergi pe recomandarile lui Vio: incearca sa vezi daca poti face modificarea online (si daca ti se aplica acele bonusuri de prelungire online) sau suna la 300. Totusi, daca mai ai alte abonamente care ar expira in perioada urmatoare, iti recomand sa ceri o oferta generala pentru toate. Eu am gasit intelegere de fiecare data (in urma cu 2 ani am redus la jumatate valoarea abonamentului si cresterea cantitatii de internet, dar mai aveam vreo 3 luni pana ieseam din perioada minima contractuala). Totusi, tin sa precizez ca doar pe un numar (din cele 3 pe care le administrez) are consum mai mare de 5 GB lunar (ajunge pe la 24-25), in rest eu nu ajung la 4 GB pe numarul meu, iar tata, daca ajunge la 1GB, inseamna ca a stat mai mult la clubul pensionarilor.

Robert_Istrate
Începător
Am uitat sa menționez că mi-am luat un telefon și mi sa prelungit perioada contractuală 24 de luni și vroiam să știu dacă mai pot să mă mut pe alt abonament

Razvan
#StarMember
Da, in sus se poate oricand și poti prelungi și pe 12 luni, nu este musai pe 24 de luni.

Vio73
#StarMember
Se poate, dar să fie cu valoare egală sau mai mare.