anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Majorare tarif abonament cu 1 euro

Antonescu
Explorator entuziast
Bună seara! Pe factura curenta sunt înștiințat ca începând cu data de 1 iunie, tariful abonatului meu va fi majorat cu 1 euro. Scrie de asemenea ca voi primi un bonus de 20 gb/luna. În prezent dețin un abonament de 7 euro, ME start 7 New, cu 50 GB. Deci practic de luna viitoare voi avea 70 GB? Mulțumesc.
35 Răspunsuri 35

BlackWolf
Senior certificat
Buna seara! Da, de luna viitoare vei avea 70 GB si vei plati 8 euro pe luna

Antonescu
Explorator entuziast
Mulțumesc! Practic voi trece la Fun 8 sau se va numi "Fun 8"?

BlackWolf
Senior certificat
Cu placere! Abonamentul nu isi va schimba denumirea, va ramane cu denumirea din contract pentru tine, adica Fun 7. Isi schimba denumirea doar daca reinnoiesti contractul. Va fi un fel de Fun 7 Customizat pentru tine, cu mai multe beneficii decat Fun 8 dar la acelasi pret

Antonescu
Explorator entuziast
Pe la retenție s-a mai schimbat ceva? Au ceva mai bun decât cel de 8 euro? La preț mai mic, dar cu minim 50 GB?

BlackWolf
Senior certificat
Acum aproape o luna cand am cerut eu, nu aveau, era la fel. Daca vrei o oferta faina garantata fa cerere de portare la alt operator si te vor suna cu o oferta super pentru a te pastra ca si client. Dupa ce te suna si accepti oferta, renunti la cererea de portare. Mie pentru un abonament de 2 euro, imi dadeau 50 Gb net luna trecuta :)) Poti incerca si tu

Razvan
#StarMember
Sună la ei și spui că nu ești de acord cu majorarea și vei rămâne la același tarif. Altfel poți să iei fun 10 cu roaming inclus și cu 20% reducere.

BlackWolf
Senior certificat
Pai nu cred ca poate sa ramana la acelasi tarif, vad ca scrie ca daca nu e deacord cu majorarea, poate rezilia contractul in 30 zile. Doar daca isi modifica el abonamentul in Fun 10 redus cu 2 euro si are 60 Gb in loc de 70, dar macar are roaming

Antonescu
Explorator entuziast
Am uitat sa menționez, eu am Roaming la cel de 7 euro

BlackWolf
Senior certificat
Super. Pai atunci mai bine lasa-l asa deocamdata, ca e mai ok decat Fun 10 redus. Cate minute internationale ai?

Antonescu
Explorator entuziast
Am vorbit cu cei din contra portari. Într-adevăr au abonamente de 2 sau 4 euro, însă fără Roaming. Eu am nevoie de Roaming.

Antonescu
Explorator entuziast
400 de minute internaționale

Razvan
#StarMember
Poate să rămână la abonamentul curent, nu îl reziliază nimeni. Este o formulare standard.

BlackWolf
Senior certificat
Aaa, am inteles. Uitasem pentru ca nu m-a interesat foarte tare, voiam sa ma portez. 2 euro era abonamentul. Daca nu ai nevoie de roaming abonamentele alea sunt foarte bune, dar daca ai nevoie, cum ai tu, nu e bine. Ramai cu abonamentul deocamdata asa cum ti-l fac ei pentru ca e ok. Pe viitor in functie de ce mai apare mai bun, poti sa il schimbi. Pana si minute internationale ai mai multe decat Fun 10 care are 300

Antonescu
Explorator entuziast
Pentru 20 GB în plus, merită să plătesc 1 euro mai mult? Am un consum de aproximativ 100 GB pe luna