anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Doresc sa imi fac un abonament online.

csiol
Junior
Doresc sa imi fac un abonament la Orange si am vazut ca exista posibilitatea de a face abonamentul direct online doar cu buletinul. Imi puteti da si mie cateva detalii legate de proces? Adica pur si simplu fac comanda si imi vine acasa cartela si contractul ? Nu am posibilitatea de a ma deplasa in momentul asta la o sucursala si am nevoie de abonament. Am vazut ca se poate face pe o perioada de 6 luni si 24 de luni ... daca intre timp vreau sa renunt la el care este procedura si care sunt contitiile ? Multumesc!
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
@csio, avem aici în Comunitate un topic cu toți pașii pe care trebuie să-i parcurgi pentru activarea unui abonament din magazinul online https://comunitate.orange.ro/questions/2660578-activez-abonament-magazinul-online-orange. Sper să-ți fie de folos. Te așteptăm cu feedback.

Vizualizare soluţie în postul original

18 Răspunsuri 18

delfinas
#StarMember
La ce abonament te-ai gandit?

csiol
Junior
Cel de 8 euro, mentionez ca nu am mai fost client Orange si am cateva dubii legate de semnal .

delfinas
#StarMember
Vrei sa te portezi sau vrei numar nou? Cat despre semnal, intreaba cunoscutii din zona ta, care au Orange, sa-ti spuna daca sunt multumiti sau nu.

csiol
Junior
Vreau cu numar nou

FaraUnID
Campion certificat
- Abonamentele de tip SIM ONLY se pot incheia pe o perioada minima de 30 zile, fara alte facilitati. Informatie este scrisa negru pe alb pe site-ul operatorului francez cu sigla portocalie. - Contractul de abonament si SIM-ul vor fi livrate la adresa de corespondenta prin curierat in 2 exemplate. Ambele exemplare se semneaza in fata curierului, unul ramane la tine, unul se va intoare la operatorul francez cu sigla portocalie. - Fiind vorba de o achizitie online, din momentul in care intrii in posesia contractului ai la dispozitie 14 zile in care te poti retrage din acel contract fara alte intrebari din partea lor si fara a plati penalitati. Pentru conforntul tau psihologic, testeaza in prealabil reteaua printr intermediul unui prepay si daca esti multumit poti trece acel numar de prepay in abonament. Alternativ, daca detii un card bancar, poti incerca mizeria aia de Yoxo unde perioada minima de facturare este de 30 zile.

Jay
Campion certificat
Salut! Eu nu am facut un abonament nou, doar prelungiri de abonamente.. am primit pe mail documentele si produsele prin curier.. Si, o portare, pentru care am primit contractul prin curier si a asteptat sa-l semnez si sa-l dau inapoi.. Cand vrei sa renunti, trimiti o cerere cu 30 de zile inainte de emiterea urmatoarei facturi si, la urmatoarea data de facturare se inchide, iar tu va trebui sa achiti si acea ultima factura.. La reziliere va trebui sa achiti daca ai primit vreun beneficiu, de exemplu un telefon la un pret redus in ideea ca faci abonament pe 24 de luni si renunti mai devreme, ti se poate face un calcul sa achiti reducerea de care ai beneficiat.. Dar, daca ai dubii legate de semnal, o varianta ar fi sa incerci intai un prepay, daca ti-e ok.. pe care il poti trece pe abonament, daca este totul in regula..

DanielaH
Moderator
@csio, avem aici în Comunitate un topic cu toți pașii pe care trebuie să-i parcurgi pentru activarea unui abonament din magazinul online https://comunitate.orange.ro/questions/2660578-activez-abonament-magazinul-online-orange. Sper să-ți fie de folos. Te așteptăm cu feedback.

delfinas
#StarMember
Cum reziliezi un abonament Orange? "Pentru a închide un abonament Orange este necesar să ne trimiți o cerere, cu 30 de zile înainte de data la care se dorește închiderea efectivă. Cum trimit cererea? Intră în secțiunea Contact, completează datele tale în formular şi menţionează că doreşti închiderea abonamentului. Când mi se închide abonamentul? Abonamentul tău se va închide după expirarea celor 30 de zile, la prima dată de facturare. De exemplu: dacă abonamentul tău are următoarea dată de facturare 23 februarie, cererea trebuie să fie trimisă până pe data de 23 ianuarie, cel mai târziu." DETALII: https://www.orange.ro/help/cum-reziliez-un-abonament-orange-81 Daca nu achiztionezi nici un echipament de la Orange, poti rezilia abonamentul cand vrei, doar ca se va efectua faptic o luna mai tarziu.

csiol
Junior
Va multumesc pentru raspunsuri!

delfinas
#StarMember
Singurul abonament care este exclusiv online este YOXO. Poti renunta oricand la el, chiar si dupa o luna. DETALII: https://www.yoxo.ro/abonament/ Sau poti testa serviciile Orange, luand o cartela PrePay Orange, pe care o gasesti si la alte magazine, nu doar Orange. Daca esti multumit, atunci poti trece numarul pe un abonament, pe YOXO fiind cel mai simplu, totul online.

csiol
Junior
Este vreo problema cu magazinul online pentru ca nu pot adauga in cos acel abonament.

Jay
Campion certificat
Pe mine ma lasa, dar, intai mi-a spus sa ma autetific in contul meu.. ce eroare iti afiseaza?

delfinas
#StarMember
Probabil ca @csiol nu si-a facut cont MyOrange...

csiol
Junior
Am facut cont-ul , sunt logat dar cand adaug in cos abonamentul nu imi apare nimic in cos ... o sa incerc cu alt browser