anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce nu pot modifica un abonament de 25 euro care nu mai este in perioada contractuala?

Wdc
Începător

De ce nu pot modifica un abonament de 25 euro, care nu mai este in perioada contractuala?

1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember

Wdc, bun venit in Comunitate!!!

Daca vrei să obții oferta de Crăciun, cu Smart Plus 15 la jumătate de preț, nu poți, nu ești eligibil,  pt că ai abonament mai mare de 15 euro.

Altfel, daca ești în afara perioadei contractuale, poți negocia o noua ofertă, mai avantajoasă, sunând la 300, scriind pe chatul My Orange sau mergând într-un magazin Orange.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

delfinas
#StarMember

Wdc, bun venit in Comunitate!!!

Daca vrei să obții oferta de Crăciun, cu Smart Plus 15 la jumătate de preț, nu poți, nu ești eligibil,  pt că ai abonament mai mare de 15 euro.

Altfel, daca ești în afara perioadei contractuale, poți negocia o noua ofertă, mai avantajoasă, sunând la 300, scriind pe chatul My Orange sau mergând într-un magazin Orange.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Sună la 300 sau 0374300300, apoi formezi 1-1-1-0 și sau le scrii din secțiunea Contact și le ceri o ofertă personalizată și le spui și despre ce problemă ai legată de prelungirea din Magazinul online. 

Secțiunea Contact o găsești aici:

https://www.orange.ro/contact/

Le scrii mai jos, unde apare ,,Trimite-ne un mesaj" și apoi completezi rubricile de acolo, fiind logat în Zmy Orange și acceptând termenii și condițiile.

Succes!

And04
Senior

Salutare, @Wdc 

In functie de vechimea pe care o ai in retea, daca suni la 300 sau daca  mergi intr-un Orange Shop, e posibil sa poti obtine o reducere.

Oferta de Craciun din pacate nu e disponibila pentru abonamentul tau ... 

Sper sa rezolvi! Astepam vesti!

Elder
Junior

Apropo de oferta de Crăciun. Am Smart 15 ieșit din perioada contractuală. Pot opta pentru prelungirea abonamentului dar nu cu un Smart 15 redus la jumătate.  Am solicitat portare în altă rețea. Am fost sunat și ofertat la 11€ pt Smart 15. Spuneți voi dacă are vreo logică. Politică ineptă.

Ciudata este sigur: am avut 3 abonamente (in suma totala de 20E) si urma sa mi se mareasca la 23E (suma totala). Motivul cred ca este cunoscut (situatia economica...). Cu o zi inainte de portare mi s-a modificat (din sistem) la 4E per abonament (adica 12E in total). Pai, inainte de portare nu se putea (doar sa pastrez suma cu inca 10 luni in plus de contract), si dupa se putea...