anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum sa iau abonament fara avans? Este necesar un loc de munca stabil in Romania?

Alessiastanciir
Începător
Bună, mi-as dori sa îmi iau un iPhone 8, sau 10 cu abonament, dar fără avans, am vechime la Orange datorita faptului ca mereu am ales orange, va rog sa îmi spuneți daca este necesar un loc de munca stabil în România, căci eu nu lucrez încă, deși am lucrat.
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Pentru a încheia un abonament nou vino la orice Orange shop sau partener Orange cu următoarele documente: 1. Persoane fizice cetățeni români: - carte de identitate / buletin de identitate / carte de identitate provizorie 2. Persoane fizice cetățeni străini: - paşaport şi legitimație de şedere / certificat de rezidență / permis de şedere pe termen lung Documentele trebuie prezentate în original. În anumite situații, Orange își rezervă dreptul de a solicita documente suplimentare, cum ar fi o factură de utilități. Pretul telefonului depinde de valoare abonamentului ales si perioada contractuala 12 sau 24 de luni. In functie de solvabilitatea ta este posibil ca Orange sa solicite plata unei garantii care va fi returnata in momentul incheierii contractului. Poti face o simulare de abonament pe site, pentru a avea o idee asupra pretului.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Jay
Campion certificat
Pentru telefon în rate, contează istoricul tău ca si client, dar și valoarea telefonului.. daca are o valoare prea mare, probabil va fi nevoie de avans...

FaraUnID
Campion certificat
Pentru a încheia un abonament nou vino la orice Orange shop sau partener Orange cu următoarele documente: 1. Persoane fizice cetățeni români: - carte de identitate / buletin de identitate / carte de identitate provizorie 2. Persoane fizice cetățeni străini: - paşaport şi legitimație de şedere / certificat de rezidență / permis de şedere pe termen lung Documentele trebuie prezentate în original. În anumite situații, Orange își rezervă dreptul de a solicita documente suplimentare, cum ar fi o factură de utilități. Pretul telefonului depinde de valoare abonamentului ales si perioada contractuala 12 sau 24 de luni. In functie de solvabilitatea ta este posibil ca Orange sa solicite plata unei garantii care va fi returnata in momentul incheierii contractului. Poti face o simulare de abonament pe site, pentru a avea o idee asupra pretului.

Miha_Z
#StarMember
Buna, vechimea in Orange o ai la PrePay sau la abonament? Daca esti abonat Orange ai varianta de a lua mobilul in rate. Daca esti pe PrePay e varianta cu un abonament mai mare si achizitie de mobil la un pret mai redus decat varianta standard. De asemenea ti se mai poate cere si un depozit sau plata anticipata a unor facturi. Din cate stiu nu se cer acte doveditoare locului de munca.

teacher_
#StarMember
Salut! Nu trebuie sa dovedești că muncești, ci doar că ești cetățean român. Înainte de mai cerea un act de proprietate sau o adeverință de la primărie, nu știu dacă mai e valabila asta...

Dumitr
Începător

Bună ziua vreau și eu un telefon Samsung es 22ultra fără avans sa poate 

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Noi, cei de aici din Comunitate suntem, in mare parte, clienti ca si tine. Nu putem face niciun fel de oferte, nu putem opera modificari pe cont, si asa mai departe.

Pentru oferte, iti recomand sa iei legatura cu un consultant prin apel la 300 (din Orange) sau 0374 300 300 (din orice retea), plus chat-ul Djingo daca esti client Orange Romania SA (NU Communications).

Cu toate astea, din cunostintele mele, pentru telefoanele mai “rasarite", e nevoie neaparat si de avans, si posibil si de un abonament mai mare. Pentru ca de ce nu?

Iar pentru rate pe factura, minim 18 luni in retea. Ca sa nu mai zic ca, momentan, S22 Ultra nu e pe stoc in magazinul online Orange. Deci, si daca ai indeplini toate conditiile, nu exista telefonul in momentul asta.

Personal, daca tot ce vrei este un telefon in rate, iti recomand sa-l iei din alta parte (in primul rand, e disponibil, in al doilea rand, nu-l iei “branded”), folosind un card de credit. Nu ai nevoie de abonament, si sincer nu-ti recomand abonament. Din mai multe motive. 

Deci, daca esti angajat si ai veniturile raportate la ANAF, iti pot recomanda de exemplu (si e doar un exemplu) cardul de credit Orange Money. Nu pentru ca e Orange, ci pentru ca am asa ceva, si-mi place. De ce imi place? Pentru ca am 12 rate, fara dobanda, oriunde in lume (la orice comerciant care accepta plata POS sau online), pentru cumparaturi de peste 300 de lei.

Mai multe detalii aici.

Client Orange