anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cost suplimentar

Daniel65
Începător

Nu mi se pare normal să mi-se facă cost suplimentar în condițiile în care eu nu am activat nici o opțiune

Sper să rezolvați cât mai repede

6 Răspunsuri 6

FLo1
#StarMember

@Daniel65: Bun venit în Comunitate. Aici suntem majoritatea clienți asemeni ție. Înțeleg nemulțumirea ta  însă nu putem să descoperim problema și să te ajutăm fără a ne oferi unele detalii: Înțeleg că ești abonat ORO, și ai fost tarifat impropriu pentru unele servicii. Poți detalia? Ce tip de abonament ai, ce opțiune ți-a fost activată? Ești în roaming sau în țară? Este vorba de servicii de date sau voce? Te așteptăm cu detalii. 

MCostel
Explorator

Salut,

Poți contacta serviciul clienți și să faci o sesizare cu privire la problema pe care o întâmpini.

https://www.orange.ro/help/cum-pot-sa-contactez-serviciul-clienti-187 

Sper să rezolvi problema avuta.

Razvan
#StarMember

Salutare! Te referi cumva, la noile extraopțiuni de voce și de net din roaming, activate fără acordul clientului? 

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Daca esti in roaming, acea optiune se activeaza la orice miscare de a ta pe telefon, atata timp cat in telefon e activata functia de roaming. Nu vrei sa se activeze, inchide roamingul, din meniul telefonului.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Pe laptop/ desktop, la Istoric facturi, sunt cele 3 puncte, iar dacă dai click pe ele ai opțiunea "Descarcă detalii factură". Acolo e posibil să  apară  detaliat de unde provine acel cost suplimentar.

Este și un topic ajutător aici:

https://comunitate.orange.ro/t5/factur%C4%83/de-unde-pot-proveni-costurile-suplimentare-pe-factur%C4...

Sper să te ajute în clarificarea problemei!

Noi, aici, suntem simpli clienți, ca și tine, nu avem acces la contul tău de abonat.

Poți reveni cu mai multe detalii, dacă nu te ajută informațiile primite aici.

Baftă!

DanielaH
Moderator

@Daniel65, te așteptăm în continuare să revii cu mai multe detalii despre situația ta pentru a te putea ajuta cu răspunsuri.