anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cost minute internationale in SEE

Bunica54
Începător
Buna ziua,
Am un abonament Smart 15; fiica mea locuieste in Germania si este abonata Companiei Win Sim; cat ma costa un minut de convorbire cu ea si daca am ceva minute incluse in abonament (cu aceasta Companie, desigur).
Va multumesc de ajutor!
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
In mod normal ar trebui sa ai 600 minute internationale. Verifica exact la Cronos sau consulta contractul tau de abonament pentru a vedea exact ce resurse internationale ai. Abonamentul Smart 15 ofera internet national nelimitat. Prin urmare poti discuta cu fiica ta prin intermediul WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Telegram. Signal, etc cat vrei tu pentru cu vei face cost suplimentar.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

teacher_
#StarMember
Buna ziua. Aveți minute în roaming incluse către orice rețea de pe teritoriul statelor membre UE.

Bunica54
Începător
Va multumesc, dar aici NU vorbim de roaming!!! Eu sunt in Romania , fiica mea este in Germania si vreau s-o pot apela....

teacher_
#StarMember
Tocmai, puteți să o apelați fără probleme. Și eu vorbesc aproape zilnic cu rudele mele din Spania și din Germania. Nelimitat minute și sms naționale și în roaming see, asta înseamnă.

FaraUnID
Campion certificat
In mod normal ar trebui sa ai 600 minute internationale. Verifica exact la Cronos sau consulta contractul tau de abonament pentru a vedea exact ce resurse internationale ai. Abonamentul Smart 15 ofera internet national nelimitat. Prin urmare poti discuta cu fiica ta prin intermediul WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Telegram. Signal, etc cat vrei tu pentru cu vei face cost suplimentar.

teacher_
#StarMember
Prefixele internaționale care nu consumă din resursele incluse în abonament sau opțiune, pentru Germania: 4915555, 49700, 49116, 49118, 4912, 4913, 49180, 49191, 49192, 49193, 49194, 496926012260, 4975796235199 Daca fiica dvs are unul dintre aceste prefixe, apelurile sunt gratuite, fiind spatiu see. Sursa: https://www.orange.ro/prefixe