anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cartelă inchisă "abuziv"!

JohnL
Junior entuziast

Salut! De la 1 iun 2023 mia inchis in mod abuziv un numar de telefon desi am platit fara intarzieri de cativa ani buni sume f mari chiar si când baiatul meu de pe cartela a facut cost suplimentar de 90 (nouă zeci) de Giga! Am internet si tv prin fibra + 2 cartele (din care una e aia care mia închis-o "abuziv" fara sa cer asta si fara sa primesc macar un mesaj de avertizare liber de contract pe care le reziliez + tv prin satelit si înca o cartela in contract... (pt copiii mei)! Vă întreb:- Cum e posibil sa-mi fie închisă cartela fără motiv, deși nu am avut întârzieri la plată și mai ales fără să fiu avertizat în vreun fel... Brusc m-am trezit ca nu mai am semnal si cand am sunat la orange, operatoarea nu a stiut sa-mi dea un raspuns concret si a inchis telefonul.

19 Răspunsuri 19

Nu îmi apare nimic mie aici, dar chiar îmi pare rău! Trebuie să existe o rezolvare în favoarea ta. 

DanielaH
Moderator

@JohnL, ai luat legatura cu colegii noștri? S-a rezolvat situația?

JohnL
Junior entuziast

Sorry! Au vrut s.o rezolve (situatia) dar fiind liber de contract am reziliat...! Multumesc

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Ți s-a explicat ce s-a întâmplat?

JohnL
Junior entuziast

Salut! ... sunt acasa dupa ora 17:30...!! Lucrez.... pe un buz de persoane si de multe ori nu pot vorbi sau nu pot vb "detaliat" (sa ma auda "toți"). Nu am primit nici o explicatie..., dar a "insistat" cu alte oferte si daca vreau sa-mi reactiveze numarul ,,suspendat,,... iar eu am refuzat si am "insistat" sa rezilieze contractul!! Ms!!!