anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cât costă un număr gold?

bogdan200794
Junior
Cât costă schimbarea numărului actual cu un număr gold (la abonament de persoană fizică)? Am înțeles taxa de activare este 16 euro, dar numărul în sine, are un preț?
1 Soluţie acceptată‚

7UP
Explorator
Salut, Un numar gold este format fie dintr-o secvenţă de 2 sau 3 cifre care se repeta, fie dintr-o secvență de numere ce poate fi uşor de reţinut (ex: 07xx 20 30 40, 07xx 123 123, 07xx 505 506, 07xx 680 068 etc). Taxa de schimbare a unui nr. de telefon este 8.06 euro fără TVA. Activarea unui numar nou gold se va tarifa cu 16.14 euro fără TVA. Deci schimbarea unui numar obișnuit cu un număr gold se va taxa cu 16.14 euro fără TVA + taxa de schimbare de număr.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

7UP
Explorator
Salut, Un numar gold este format fie dintr-o secvenţă de 2 sau 3 cifre care se repeta, fie dintr-o secvență de numere ce poate fi uşor de reţinut (ex: 07xx 20 30 40, 07xx 123 123, 07xx 505 506, 07xx 680 068 etc). Taxa de schimbare a unui nr. de telefon este 8.06 euro fără TVA. Activarea unui numar nou gold se va tarifa cu 16.14 euro fără TVA. Deci schimbarea unui numar obișnuit cu un număr gold se va taxa cu 16.14 euro fără TVA + taxa de schimbare de număr.

Vio73
#StarMember
Nu am mai auzit demult pe la Orange zvonuri despre vânzarea unor numere deosebite, dar sunt sigur că ele există. Totuși, dacă tot vrei, părerea mea este că trebuie să faci următorii pași: Primul pas: suni la operator să vezi dacă este liber. Pasul doi: dacă ti se confirmă că este liber, soliciti rezervarea. Se poate face pentru 48 ore. Pasul trei: te duci într-un Orange Shop și spui că ai rezervat numarul. Ți se face contract pe minim 1 an la un abonament din ofertă. Pentru numere preferențiale taxa era în jur de 20 de euro. Am auzit treaba aceasta de la cineva, nu am făcut-o eu. Succes!

Jay
Campion certificat
Găsești si aici mai multe informații.. s-a mai discutat in comunitate acest subiect.. https://comunitate.orange.ro/questions/1989518-taxa-schimbare-numar-telefon

Jay
Campion certificat
Eu stiam ca este 8,06 €+16,14€, deci 24,20€ +tva.. daca vrei preferențial..