anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Când se reportează din nou minutele la abonament?

Antoneta
Începător
As vrea sa știu și eu pe ce data se reintroduc minutele și internetul la un abonament. Mai am 2G dar nu știu până când.
Am căutat peste tot și nu găsesc
Multumesc
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Antoneta bine ai venit în Comunitate! Reintroducerea minutelor și a pachetului de date din abonament se face cu o zi înainte de data emiterii facturii. Poți verifica această dată în aplicația My Orange la Facturi - Detalii. Există mai multe date de facturare, de exemplu, dacă data emiterii este 7 ale lunii, începând cu data de 6 vei vedea la Consum reintroduse resursele din abonament, sau dacă data emiterii este 12, începând cu data de 11 ale lunii vor fi reintroduse resursele.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Teoretic, in momentul in care se emite factura. Cel putin asa ar avea sens pentru mine. Nu am abonament, din pacate, asa ca nu pot sa confirm. Dar...atunci se fac socotelile. Si de adaugat, si de scos de pe factura, si toate cele. Deci...banuiesc ca atunci ar trebui. Poti sa faci o intrebare si la 300 sau pe chat-ul Djingo si vezi ce raspuns primesti.
Client Orange

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Antoneta bine ai venit în Comunitate! Reintroducerea minutelor și a pachetului de date din abonament se face cu o zi înainte de data emiterii facturii. Poți verifica această dată în aplicația My Orange la Facturi - Detalii. Există mai multe date de facturare, de exemplu, dacă data emiterii este 7 ale lunii, începând cu data de 6 vei vedea la Consum reintroduse resursele din abonament, sau dacă data emiterii este 12, începând cu data de 11 ale lunii vor fi reintroduse resursele.

delfinas
#StarMember
Antoneta, bun venit in Comunitate!!! Da, in data de facturare primesti resursele aferente abonamentului. Uita-te pe factura si vezi intre ce date e activ abonamentul. LE Cum a scris Mihaela, cu o zi inaintea celei de facturare, care la mine e pe 23 ale lunii, dar resursele le primesc pe 22.

Pololică
#StarMember
Daca reportat=introducerea resurselor din abonament, au explicat colegii. Daca te referi la reportat=resurse neconsumate adaugate (in limita resurselor maxime din abonament), nu cred ca se mai face. Erau acum vreo 10 ani (adica: ai in abonament 50GB de net, consumi 30GB si incepe noua perioada de facturare, vei avea 50GB (din abonament) + 30GB (neconsumati)=80GB), dar, de cel putin 4 ani, nu se reporteaza nimic din resursele necosnumate.